See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de supervizare și dirigenție de șantier pentru obiectivele de investiții de reabilitare sistem rutier
Description: Servicii de supervizare și dirigenție de șantier pentru obiectivele de investiții, achiziție împărțită pe 13 loturi, după cum urmează: • Lot 1 Reabilitare sistem rutier pe Bd. Th. Pallady, Bdul 1 Decembrie 1918, Bdul Basarabia, Calea Călărașilor, Bdul Corneliu Coposu inclusiv Bucla Complex Titan; • Lot 2 Reabilitare sistem rutier: Obiect 2 - Reabilitare sistem rutier pe Bdul Pache Protopopescu și Str. Traian; Obiect 13 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Ferdinand I, între Șoseaua Mihai Bravu și Strada Traian; Obiect 15 - Reabilitare sistem rutier pe Strada Dristorului între B-dul Camil Ressu și Strada Baba Novac; • Lot 4 Reabilitare sistem rutier pe arterele Sfântul Constantin, Strada Ionel Perlea, Strada Grigore Cobălcescu și traseul de pe B-dul Ion Mihalache, Calea Griviței, B-dul Bucureștii Noi, B-dul Gloriei inclusiv cap terminal Strada Piatra Morii; • Lot 5 Reabilitare sistem rutier pe arterele Str. Paleologu, Str. Armand Călinescu, Str. Vasile Lascăr, Str. Lizeanu și Intrarea Vagonului; • Lot 6 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Dimitrie Pompeiu, Șoseaua Petricani, Bulevardul Lacul Tei, Strada Maica Domnului, Strada Reînvierii și Strada Turmelor; • Lot 7 Reabilitare sistem rutier pe B-dul Gheorghe Duca, str. Alexandru Ioan Cuza, Calea Griviței și B-dul Dinicu Golescu; • Lot 8 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Mărășești între Bulevardul Dimitrie Cantemir si Strada 11 Iunie; • Lot 9 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Chișinău; • Lot 10 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Basarabia de la intersecția cu B-dul 1 Decembrie 1918 pana la cap terminal Republica; • Lot 11 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Expoziției, Strada Aviator Popișteanu, Strada Puțul lui Crăciun, Strada Dornei și Strada Clăbucet; • Lot 12 Reabilitare sistem rutier bucla Gara de Est pe arterele B-dul Gării Obor, B-dul Ferdinand I (între Gara Obor și Șoseaua Pantelimon), Șoseaua Pantelimon, Strada Baicului; • Lot 14 Modernizare linia acces Depou Titan pe strada Nicolae Teclu; • Lot 16 Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Timișoara intre Str. Valea Cascadelor si terminal CET Vest. Termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de maxim 22 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă menționează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit în Anunțul de participare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 2023/37
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 “Reabilitare sistem rutier pe Bd. Th. Pallady, Bdul 1 Decembrie 1918, Bdul Basarabia, Calea Călărașilor, Bdul Corneliu Coposu inclusiv Bucla Complex Titan”
Description: Regiunea București – Ilfov beneficiază de o rețea extinsă de infrastructură pentru transportul public multi-modal, dar una care a avut de suferit de-a lungul anilor din cauza lipsei finanțărilor pentru mentenanță sau investiții și este afectată de separarea rigidă între modurile de transport, la anumite niveluri.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 Reab sistem rutier Obiect 2 - Reab sistem rutier Bdul Pache Protopopescu și Str. Traian Obiect 13 - Reab sistem rutier pe Bulevardul Ferdinand I, între Șoseaua Mihai Bravu și Strada Traian Obiect 15 - Reab sistem rutier pe Strada Dristorului între B-dul CamilRessu și Strada Baba Novac
Description: Reabilitare sistem rutier pe Bdul Pache Protopopescu și Str. Traian”, lungime traseu 1,900 km, cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Reabilitare sistem rutier pe arterele Sfântul Constantin, Strada Ionel Perlea, Strada Grigore Cobălcescu și traseul de pe B-dul Ion Mihalache, Calea Griviței, B-dul Bucureștii Noi, B-dul Gloriei inclusiv cap terminal Strada Piatra Morii
Description: “Reabilitare sistem rutier pe arterele Sfântul Constantin, Strada Ionel Perlea, Strada Grigore Cobălcescu și traseul de pe B-dul Ion Mihalache, Calea Griviței, B-dul Bucureștii Noi, B-dul Gloriei inclusiv cap terminal Strada Piatra Morii”, lungime traseu 6,700 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - Reabilitare sistem rutier pe arterele Str. Paleologu, Str. Armand Călinescu, Str. Vasile Lascăr, Str. Lizeanu și Intrarea Vagonului
Description: Lot 5 “Reabilitare sistem rutier pe arterele Str. Paleologu, Str. Armand Călinescu, Str. Vasile Lascăr, Str. Lizeanu și Intrarea Vagonului”, lungime traseu 1,800 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevadul Dimitrie Pompeiu, Șoseaua Petricani, Bulevardul Lacul Tei, Strada Maica Domnului, Strada Reînvierii și Strada Turmelor
Description: Lot 6 - “Reabilitare sistem rutier pe Bulevadul Dimitrie Pompeiu, Șoseaua Petricani, Bulevardul Lacul Tei, Strada Maica Domnului, Strada Reînvierii și Strada Turmelor”
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 - Reabilitare sistem rutier pe B-dul Gheorghe Duca, str. Alexandru Ioan Cuza, Calea Griviței și B-dul Dinicu Golescu
Description: Lot 7 “Reabilitare sistem rutier pe B-dul Gheorghe Duca, str. Alexandru Ioan Cuza, Calea Griviței și B-dul Dinicu Golescu”, lungime traseu 1,810 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Lot 8 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Mărășești între Bulevardul Dimitrie Cantemir și Strada 11 Iunie
Description: Pe Bulevardul Mărășești de Ia intersecția cu Bulevardul Dimitrie Cantemir până Ia intersecția cu str. 11 Iunie circula liniile de tramvai 23 și 27 care fac legătura între bucla de întoarcere Piața Unirii și terminalul Faur - Poarta 4 respectiv terminalul Complex Comercial Titan.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Lot 9 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Chișinău
Description: Lot 9 “Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Chișinău”, lungime traseu 0,825 km cale dublă linie curentă.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Lot 10 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Basarabia de la intersecția cu B-dul 1 Decembrie 1918 până la cap terminal Republica
Description: Lot 10 “Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Basarabia de la intersecția cu B-dul 1 Decembrie 1918 până la cap terminal Republica”, lungime traseu 1,200km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Lot 11 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Expoziției, Strada Aviator Popișteanu, Strada Puțul lui Crăciun, Strada Dornei și Strada Clăbucet
Description: Lot 11 “Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Expoziției, Strada Aviator Popișteanu, Strada Puțul lui Crăciun, Strada Dornei și Strada Clăbucet”, lungime traseu 2,000 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Lot 12 - Reabilitare sistem rutier bucla Gara de Est pe arterele B-dul Gării Obor, B-dul Ferdinand I (între Gara Obor și Șoseaua Pantelimon), Șoseaua Pantelimon, Strada Baicului
Description: Lot 12 “Reabilitare sistem rutier bucla Gara de Est pe arterele B-dul Gării Obor, B-dul Ferdinand I (între Gara Obor și Șoseaua Pantelimon), Șoseaua Pantelimon, Strada Baicului”, lungime traseu 1,885 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0014
Title: Lot 14 - Modernizare linia acces Depou Titan pe strada Nicolae Teclu
Description: Lot 14 “Modernizare linia acces Depou Titan pe strada Nicolae Teclu”, lungime traseu 0,400 km cale dublă linie curentă;
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0016
Title: Lot 16 - Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Timișoara între Str. Valea Cascadelor și terminal CET Vest
Description: Lot 16 “Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Timisoara intre Str. Valea Cascadelor si terminal CET Vest”, lungime traseu 1,380 km cale dublă linie curentă.
Internal identifier: 16