See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Serv de proiect faza SF pt ob:LOT1:PodDN 12A km93+755,loc. Dofteana, jud BC;PodetDN 15C km58+584 jud SV;PodetDN 15C km59+813 judSV;Pod pe DN12A km47+130 jud BC;LOT2:PodetDN 24C km113+625jud BT;PodetDN24C km138+087 jud BT;PodetDN29 km71+717 judBT;PodetDN 29A km13+390 jud BT;LOT3:Pod peDN 1A km141+706, jud PH;Pod peDN 1A km146+857,jud PH;Podet peDN 25 km44+406,jud GL; Pod pe DN 7 km102+262,judAG
Description: Obiectivul general al contractelor este Servicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: LOT 1 1. Pod DN 12A km 93+755, loc. Dofteana, judetul Bacau 2. Podet DN 15C km 58+584 judetul Suceava 3. Podet DN 15C km 59+813 judetul Suceava 4. Pod pe DN 12A km 47+130 judetul Bacau LOT 2 1. Podet DN 24C km 113+625 judetul Botosani 2. Podet DN 24C km 138+087 judetul Botosani 3. Podet DN 29 km 71+717 judetul Botosani 4. Podet DN 29A km 13+390 judetul Botosani LOT 3 1. Pod pe DN 1A km 141+706, judetul Prahova 2. Pod pe DN 1A km 146+857, judetul Prahova 3. Podet pe DN 25 km 44+406, judetul Galati 4. Pod pe DN 7 km 102+262, judetul Arges in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si ale legislatiei in domeniu. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziţie publică are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire este cu 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabileşte un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informaţiilor suplimentare, după cum urmează: cu 11 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă.
Internal identifier: 16054368/2022/2802/S/7
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79314000 Feasibility study
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: LOT 1: 1.Pod DN 12A km 93+755, loc. Dofteana, judetul Bacau; 2.Podet DN 15C km 58+584 judetul Suceava; 3.Podet DN 15C km 59+813 judetul Suceava; 4.Pod pe DN 12A km 47+130 judetul Bacau
Description: Prestatorul va presta următoarele servicii și va elabora următoarele documente, pentru fiecare pod în parte: • Realizarea Studiilor de Fezabilitate (SF), țînând cont de prevederile expertizei tehnice si de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde etc.), cu toate detaliile necesare aplicării acestora; • Întocmirea documentațiilor pentru obținerea Certificatului de Urbanism; • Întocmirea tuturor documentaţiilor necesare pentru obținerea avizelor/ acordurilor conform Certificatului de Urbanism; • Implementarea în totalitate a tuturor recomandărilor / condițiilor care reies din avizele și acordurile obținute; • Obținerea Certificatului de Urbanism și a avizelor emise de Beneficiarii rețelelor și utilităților afectate, dacă e cazul, în vederea obținerii Autorizației de Construire; • Studii de teren. În conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, şi cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificări care pot interveni în perioada de derulare a contractului se referă la următoarele, fără a se limita la acestea: 1. modificări ale părţilor contractante, inclusiv înlocuirea contractantului cu un nou contractant în condiţiile prevăzute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Instituţiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MT, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. mobilizarea slabă a personalului Prestatorului; 6. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 7. prelungirea duratei contractului 8. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificările vor fi realizate ulterior semnării contractului, în conformitate cu prevederile contractuale, numai în condiţiile în care acestea nu reprezintă modificări substanţiale în sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza în conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informaţii se regăsesc în Contract.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: LOT 2: 1. Podet DN 24C km 113+625 judetul Botosani; 2.Podet DN 24C km 138+087 judetul Botosani; 3. Podet DN 29 km 71+717 judetul Botosani; 4. Podet DN 29A km 13+390 judetul Botosani
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Servicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: LOT 3: 1. Pod pe DN 1A km 141+706, judetul Prahova; 2. Pod pe DN 1A km 146+857, judetul Prahova; 3. Podet pe DN 25 km 44+406, judetul Galati; 4. Pod pe DN 7 km 102+262, judetul Arges
Internal identifier: 3