See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT PERSOANE PRIN CURSE REGULATE IN ARIA TERITORIALA DE COMPETENTA A JUDEȚULUI ARGES
Description: Contract de delegare a gestiunii serviciului public de transport persoane prin curse regulate in aria teritoriala de competenta a județului Arges, conform documentatie de atribuire. Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare privind documentatia de atribuire pana la termenul de 24 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor astfel incat raspunsul entitatii contractante sa fie transmis cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a) din Legea nr. 92/2007 (actualizată) coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 (actualizată). Enitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia în considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art. 14 și art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificările și completările ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) și art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificările și completările ulterioare. Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări.
Internal identifier: 4229512_2023_PAAPD1436836
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Grupa 01 – 10 trasee
Description: Lot 1: Grupa 01 – 10 trasee Traseu 001 Campulung Atg. Savas-Rucar-Dambovicioara Traseu 002 Campulung Atg. Savas-Rucar-Saticu de Sus Traseu 003 Campulung Atg. Savas-Leresti-Pojorata Traseu 004 Campulung Atg. Savas-Albestii de Muscel-Candesti Traseu 005 Campulung Atg. Savas- Hulubesti - Bughea de Jos Traseu 006 Campulung Atg. Savas-Bughea de Sus-Bughea Bai Traseu 007 Campulung Atg. Savas-Valea Mare Pravat-Vulturesti Traseu 008 Campulung Atg. Savas-Cetateni-Laicai Traseu 009 Campulung Atg. Savas-Stoenesti-Slobozia Traseu 010 Campulung Atg. Savas-Mioarele-Cocenesti Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: Enitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia în considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art. 14 și art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificările și completările ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) și art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificările și completările ulterioare. Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări.
Lot: LOT-0002
Title: Grupa 02 – 8 trasee
Description: Lot 2: Grupa 02 – 8 trasee: Traseu 011 Campulung Atg. Savas-Stalpeni-Pitesti Atg Astra Traseu 012 Campulung Atg. Savas-Capu Piscului Traseu 013 Campulung Atg. Savas-Godeni-Malu Traseu 014 Campulung Atg. Savas-Poienarii de Muscel-Jugur Traseu 015 Campulung Atg. Savas-Draghici Traseu 016 Campulung Atg. Savas-Balilesti-Bajesti Traseu 017 Campulung Atg. Savas-Aninoasa-Stalpeni Traseu 018 Campulung Atg. Savas-Berevoiesti-Vladestii de Jos Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Grupa 03 – 15 trasee
Description: Lot 3: Grupa 03 – 15 trasee: Traseu 019 Curtea de Arges Atg. RMR-Albestii de Arges-Bratesti Traseu 020 Curtea de Arges Atg. RMR-Arefu Traseu 021 Curtea de Arges Atg. RMR-Corbeni-Berindesti Traseu 022 Curtea de Arges Atg. RMR-Cicanesti-Barasti Traseu 023 Curtea de Arges Atg. RMR-Bradulet-Bradetu Traseu 024 Curtea de Arges Atg. RMR-Nucsoara-Slatina Traseu 025 Curtea de Arges Atg. RMR-Tigveni-Salatrucu Traseu 026 Curtea de Arges Atg. RMR-Valea Danului-Vernesti Traseu 027 Curtea de Arges Atg. RMR-Poienarii de Arges-Ceauresti Traseu 028 Curtea de Arges Atg. RMR-Baiculesti-Valea lui Enache Traseu 029 Curtea de Arges Atg. RMR-Baiculesti-Tutana Traseu 030 Curtea de Arges Atg. RMR-Malureni-Toplita Traseu 031 Curtea de Arges Atg. RMR-Pitesti Atg. Girexim Traseu 032 Pitesti Atg. Girexim-Merisani-Crampotani Traseu 033 Pitesti Atg. Girexim-Bradulet-Bradetu Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Grupa 04 – 11 trasee
Description: Lot 4: Grupa 04 – 11 trasee: Traseu 034 Mioveni Atg. Vulturul-Contesti Traseu 035 Mioveni Atg. Vulturul-Titesti Traseu 036 Mioveni Atg. Vulturul-Domnesti Traseu 037 Mioveni Atg. Vulturul-Balilesti-Berevoiesti Traseu 038 Pitesti Atg. Astra-Budeasa-Ciobotea Traseu 039 Pitesti Atg. Astra-Cosesti-Priseaca Traseu 040 Pitesti Atg. Astra-Micesti-Pauleasa Traseu 041 Pitesti Atg. Astra-Purcareni-Valea Nandrii Traseu 042 Pitesti Atg. Astra-Domnesti-Slatina Traseu 043 Pitesti Atg. Astra-Mioveni Atg. Vulturul Traseu 044 Pitesti Atg. Astra-Mioveni-Boteni Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Grupa 05 – 8 trasee
Description: Lot 5: Grupa 05 – 8 trasee: Traseu 045 Pitesti Atg. Nykolo-Poiana Lacului-Cotmeana Traseu 046 Pitesti Atg. Girexim-Draganu-Bascovele Traseu 047 Pitesti Atg. Girexim-Ciomagesti-Beculesti Traseu 048 Pitesti Atg. Nykolo-Poiana Lacului-Rachitele de Sus Traseu 049 Pitesti Atg. Nykolo-Poiana Lacului-Miercani Traseu 050 Pitesti Atg. Nykolo-Uda-Gorani Traseu 051 Pitesti Atg. Nykolo-Vedea Traseu 052 Pitesti Atg. Nykolo-Poiana Lacului-Martesti Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Grupa 06 – 12 trasee
Description: Lot 6: Grupa 06 – 12 trasee: Traseu 053 Pitesti Atg. Astra-Barla-Mozaceni Vale Traseu 054 Pitesti Atg. Astra-Buzoiesti-Curteanca Traseu 055 Pitesti Atg. Astra-Caldararu-Burdea Traseu 056 Pitesti Atg. Astra-Lunca Corbului-Marghia Traseu 057 Pitesti Atg. Astra-Albota-Mares Traseu 058 Pitesti Atg. Astra-Popesti-Purcareni Traseu 059 Pitesti Atg. Astra-Raca Traseu 060 Pitesti Atg. Astra-Cerbu-Dealu Bradului Traseu 061 Pitesti Atg. Astra-Costesti Atg. Razvan&Liviu Traseu 062 Pitesti Atg. Astra-Costesti-Goleasca Traseu 063 Costesti Atg. Alpin-Mirosi-Surdulesti Traseu 064 Costesti Atg. Alpin-Buzoesti-Curteanca Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Grupa 07 – 8 trasee
Description: Lot 7: Grupa 07 – 8 trasee: Traseu 065 Pitesti Atg. Astra-Teiu-Mozacu Traseu 066 Pitesti Atg. Astra-Ratesti-Mavrodolu Traseu 067 Pitesti Atg. Astra-Rociu Traseu 068 Pitesti Atg. Astra-Oarja-Negrasi Traseu 069 Pitesti Atg. Astra-Teiu-Slobozia Traseu 070 Pitesti Atg. Astra-Negrasi-Glavacioc Traseu 071 Costesti Atg. Alpin-Stefan cel Mare-Glavacioc Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Grupa 08 – 13 trasee
Description: Lot 8: Grupa 08 – 13 trasee: Traseu 072 Pitesti Atg. Astra-Beleti-Negresti Traseu 073 Pitesti Atg. Astra-Bogati-Suseni Traseu 074 Pitesti Atg. Astra-Greci-Botesti Traseu 075 Pitesti Atg. Astra-Calinesti-Carstieni Traseu 076 Pitesti Atg. Astra-Vranesti-Radu Negru Traseu 077 Pitesti Atg. Astra-Priboieni Traseu 078 Pitesti Atg. Astra-Leordeni-Glodu Traseu 079 Pitesti Atg. Astra-Topoloveni Traseu 080 Topoloveni-Leordeni-Glambocata Traseu 081 Topoloveni-Bogati-Suseni Traseu 082 Topoloveni-Greci-Botesti Traseu 083 Topoloveni-Priboieni Traseu 084 Topoloveni-Ratesti Valoarea minimă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract, la care se vor raporta evaluarea ofertelor iar valoarea maximă reprezintă valoarea estimată a viitorului contract la care s-a adăugat valoarea posibilelor suplimentări. Enitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situația in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificarii contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, in conformitate cu art. 14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, art.17 alin. (1) lit. c) si art. 27 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 92/2007 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 8