See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Aparatura optica si optoelectronica
Description: Estimarea valorii totale a contractului multianual (după caz; numai în cifre): Lotul 1 Ochelari de vedere pe timp de noapte bioculari (cantitate 2.039 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 50.975.000,00 Monedă: RON Ochelari de vedere pe timp de noapte binoculari (cantitate 985 cpl) -Valoarea estimată fără TVA: 49.250.000,00 Monedă: RON Ochelari de vedere pe timp de noapte bioculari cu dispozitiv 3X (cantitate 141 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 4.230.000,00 Monedă: RON Monocular de vedere pe timp de noapte (cantitate 925 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 23.125.000,00 Monedă: RON Lotul 2 Binoclu cu telemetru laser DT 5 km (cantitate 55 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 6.050.000,00 Monedă: RON Binoclu cu telemetru laser DT 10 km (cantitate 45 cpl) -Valoarea estimată fără TVA: 4.950.000,00 Monedă: RON
Internal identifier: 12/1/CFA-C/2023
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38632000 Nightglasses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ochelari de vedere nocturna
Description: Lotul 1 Ochelari de vedere pe timp de noapte bioculari (cantitate 2.039 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 50.975.000,00 Monedă: RON Ochelari de vedere pe timp de noapte binoculari (cantitate 985 cpl) -Valoarea estimată fără TVA: 49.250.000,00 Monedă: RON Ochelari de vedere pe timp de noapte bioculari cu dispozitiv 3X (cantitate 141 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 4.230.000,00 Monedă: RON Monocular de vedere pe timp de noapte (cantitate 925 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 23.125.000,00 Monedă: RON
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Binocluri
Description: Lotul 2 Binoclu cu telemetru laser DT 5 km (cantitate 55 cpl.) -Valoarea estimată fără TVA: 6.050.000,00 Monedă: RON Binoclu cu telemetru laser DT 10 km (cantitate 45 cpl) -Valoarea estimată fără TVA: 4.950.000,00 Monedă: RON
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 38631000 Binoculars