See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea dotărilor/mobilierului din cadrul proiectului „Creșterea calității vieții în municipiul Dej prin construirea și dotarea centrului social, recreativ și îmbunătățirea spațiilor publice urbane din zona acestuia”, cod SMIS 324120
Description: In cadrul acestei proceduri de achizitie, autoritatea contractanta doreste încheierea contractului de furnizarea dotărilor/mobilierului din cadrul proiectului „Creșterea calității vieții în municipiul Dej prin construirea și dotarea centrului social, recreativ și îmbunătățirea spațiilor publice urbane din zona acestuia”, cod SMIS 324120 Municipalitatea își propune să ofere tuturor celor 33.497 de cetățeni ai municipiului Dej, și în special celor aproximativ 5.000 de locuitori ai cartierului Ocna Dej și ai zonei centrale limitrofe, facilități destinate activităților sociale și recreative prin realizarea investiției Centru social și recreativ și amenajarea parcului aferent, conform descrierii din documentația tehnică. Grupul țintă vizat al acestei investiții îl reprezintă cetățenii de toate vârstele ce doresc să desfășoare activități sociale și recreaționale, implicând exerciții fizice având diferite intensități în cadrul facilităților centrului. Aceștia vor putea beneficia în cadrul funcțiunilor sociale ale Centrului, în proximitatea locuințelor lor, de terapii de relaxare, prin servicii de tipul hidroterapie (inclusiv cu apă sărată), masaj terapeutic și de relaxare, fitness terapeutic, aerosoli în camere cu mediu salin. Facilitățile oferite vor include Internet WiFi, astfel încât prezența tinerilor va fi încurajată. Informatii detaliate cu privire dotările si echipamentele ce urmeză a fi achiziționate sunt cuprinse in caietul de sarcini puse la dispozitie de autoritatea contractantă în cadrul licitației deschise online, ce va fi derulată pe SEAP. Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Internal identifier: 4349179_2025_PAAPD1569017
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39150000 Miscellaneous furniture and equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 Dotarea cu mobilier
Description: În cadrul prezntului lot vor fi achiziționate dotari cu mobilier pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 1 vor fi furnizate următoarele produse: 1 BIROU SI SCAUN BIROU buc 12 2 CUIER buc 5 3 DULAP DEPOZITARE MATERIALE DE CURATENIE buc 5 4 DULAP BIROU buc 6 5 DULAP VESTIAR 1 USA buc 6 6 DULAP VESTIAR 2 USI buc 7 7 MASA SCAUNE OFICIU buc 1 8 OGLINDA CU SUPORT buc 2 9 RECEPTIE buc 2 10 SCAUN VIZITATOR buc 32 11 SCAUNE SALA DE ASTEPTARE buc 40 12 VESTIAR PUBLIC 6 BOXE buc 56 13 VESTIARE buc 10 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39516000 Furnishing articles
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – Dotarea cu Diverse aparate si produse medicale
Description: În cadrul prezentului lot vor fi achiziționate diverse aparate medicale pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 2 vor fi furnizate următoarele produse: 1 APARAT CU ULTRASUNETE buc 1 2 APARAT DE VASLIT buc 2 3 APARAT DRENAJ LIMFATIC PRESOTERAPIE PROFESIONALA buc 1 4 APARAT ELECTROTERAPIECURENT GALVANIC buc 1 5 APARAT FIZIOTERAPIE buc 1 6 TRX buc 2 7 APARAT TECAR PROFESIONAL buc 1 8 APARAT MULTIFUNCTIONAL buc 1 9 APARAT TERAPIE buc 2 10 APARAT VIBROMASAJ buc 1 11 BANCA ABDOMENE buc 2 12 BANZA GIMNASTICA buc 4 13 BANCA MULTIFUNCTIINALA buc 2 14 BANDA DE ALERGAT ELECTRICA buc 4 15 BICICLETA ENERGOMETRICA buc 4 16 CANAPEA FIZIOTERAPIE ELLIPSE buc 1 17 CANAPEA FIZIOTERAPIE buc 1 18 CANAPEA MEDICALA buc 2 19 CANTAR PLATFORMA buc 2 20 COMBINE ELECTROTERAPIE buc 1 21 CUPTOR PARAFINA buc 1 22 DULAP MEDICAL buc 13 23 DULAP PARAFINA buc 1 24 FOTOLIU MASAJ buc 2 25 LAMPA INFLAROSU buc 1 26 MASA MASAJ buc 2 27 PACHET VERTEBRAL CERVICAL buc 1 28 PACHET VERTEBRAL buc 1 29 SALTEA buc 10 30 SPALIER buc 5 31 TENSIOMETRU buc 1 32 TRUSA URGENTE buc 2 33 APARATURA FIZIOTERAPIE PENTRU ARTICULATII buc 1 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – Dotarea cu Echipament informatic si accesorii de birou cu exceptia mobilierului si a pachetelor software
Description: În cadrul prezentului lot vor fi achiziționate diverse echipamente informatice pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 3 vor fi furnizate următoarele produse: 1 IMPRIMANTA MULTIFUNCTIONALA buc 5 2 LAPTOP buc 5 3 TELEVIZOR SMART buc 10 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 – Dotarea cu Echipament pentru piscine
Description: În cadrul prezentului lot vor fi achiziționate diverse echipamente pentru piscine pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 4 vor fi furnizate următoarele produse: 1 MASA PLASTIC PICIOARE ALUMINIU buc 20 2 SCAUN PLASTIC PICIOARE ALUMINIU buc 80 3 SEZLONG buc 208 4 UMBLELA buc 60 5 PAT buc 6 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 43324100 Equipment for swimming pools
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 – Dotarea cu Mobilier urban
Description: În cadrul Prezentului lot va fi achiziționat mobilier urban pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 5 vor fi furnizate următoarele produse: 1 BANCA MULTIFUNCTIONALA buc 56 2 CISMEA buc 5 3 COS DE GUNOI buc 66 4 PUBELE COLECTARE SELECTIVA buc 8 5 RECIPIENT PLASTIC COLECTARE SELECTIVA 25 L buc 20 6 STRUCTURI TENSILE- UMBRIRE(PERGOLE) buc 10 7 CONTAINER GRUP SANITAR buc 1 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 – Dotarea cu Echipament de urgenta si de siguranta
Description: În cadrul prezentului lot vor fi achiziționate stingatoare si picheti pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 6 vor fi furnizate următoarele produse: 1 PICHET PSI buc 1 2 STINGATOR buc 20 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 35100000 Emergency and security equipment
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 – Dotarea cu Elevatoare si transportoare
Description: În cadrul prezentului lot va fi achiziționat elevator persoane cu handicap pentru centru social recreativ. În cadrul lotului 7 vor fi furnizate următoarele produse: 1 ELEVATOR TRANSPORT PERSOANE HANDICAP buc 1 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în fișele tehnice.
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 42417000 Elevators and conveyors