341038-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment – SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AUTOVEHICULELOR DIN DOTAREA PARCULUI AUTO AL S.N. RADIOCOMUNICATII S.A. (S.N.R.) - 5 loturi
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleSERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AUTOVEHICULELOR DIN DOTAREA PARCULUI AUTO AL S.N. RADIOCOMUNICATII S.A. (S.N.R.) - 5 loturi
DescriptionObiectul achiziției constă în Contract de achiziție publică de servicii de reparare și de întreținere a autovehiculelor din dotarea S.N. RADIOCOMUNICAȚII S.A.(S.N.R.) – 5 loturi Autoritatea contractantă organizează prezenta procedură în vederea atribuirii contractului de prestări servicii de reparare și de întreținere a autovehiculelor din dotarea S.N. RADIOCOMUNICAȚII S.A.(S.N.R.) cuprinzând autovehiculele din dotarea Sediului Central, Sucursalei Direcția de Radiocomunicații București, Sucursalei Direcția de Radiocomunicații Timișoara, Sucursalei Direcția de Radiocomunicații Cluj și cele din dotarea Sucursalei Direcția de Radiocomunicații Iași, astfel: Număr autovehicule din doatrea Sediului Central: 20 Număr autovehicule din doatrea Sucursalei Direcția Radiocomunicații București: 35 Număr autovehicule din doatrea Sucursalei Direcția Radiocomunicații Timișoara: 31 Număr autovehicule din doatrea Sucursalei Direcția Radiocomunicații Cluj: 34 Număr autovehicule din doatrea Sucursalei Direcția Radiocomunicații Iași: 20 Total număr de autovehicule: 140 Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit și doar celor transmise prin intermediul SEAP.
Internal identifierRO10881986_2026_321_12
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment
5. Lot
LotLOT-0001
TitleServicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sediul Central pentru 20 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 1
DescriptionContract de servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sediul Central pentru 20 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 1. Autoritatea contractantă, S.N. Radiocomunicaţii S.A., va achiziţiona servicii de revizie, întreţinere, reparaţii, tinichigerie, vopsitorie pentru autovehiculele din dotarea proprie în conformitate cu cele descrise prin Caietul de sarcini aferent Lotului 1.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleII.2.1) Titlu: Servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații București pentru 35 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 2 Lot nr.: 2 II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentar(e) Cod CPV pri
DescriptionContract de servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații București pentru 35 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 2. Autoritatea contractantă, S.N. Radiocomunicaţii S.A., va achiziţiona servicii de revizie, întreţinere, reparaţii, tinichigerie, vopsitorie pentru autovehiculele din dotarea proprie în conformitate cu cele descrise prin Caietul de sarcini aferent Lotului 2.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleServicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Timișoara pentru 31 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 3
DescriptionContract de servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Timișoara pentru 31 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 3. Autoritatea contractantă, S.N. Radiocomunicaţii S.A., va achiziţiona servicii de revizie, întreţinere, reparaţii, tinichigerie, vopsitorie pentru autovehiculele din dotarea proprie în conformitate cu cele descrise prin Caietul de sarcini aferent Lotului 3.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleServicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Cluj pentru 34 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 4
DescriptionContract de servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Cluj pentru 34 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 4. Autoritatea contractantă, S.N. Radiocomunicaţii S.A., va achiziţiona servicii de întreţinere, reparaţii, tinichigerie, vopsitorie pentru autovehiculele din dotarea proprie în conformitate cu cele descrise prin Caietul de sarcini aferent Lotului 4 .
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleServicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Iași pentru 20 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 5
DescriptionContract de servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor din dotarea parcului auto al S.N.R. – Sucursala Direcția Radiocomunicații Iași pentru 20 de autovehicule cuprinse în Anexa 1 a Caietului de sarcini aferent Lotului 5. Autoritatea contractantă, S.N. Radiocomunicaţii S.A., va achiziţiona servicii de revizie, întreţinere, reparaţii, tinichigerie, vopsitorie pentru autovehiculele din dotarea proprie în conformitate cu cele descrise prin Caietul de sarcini aferent Lotului 5.
Internal identifier5