341442-2021 - ResultRomania-Brașov: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Întreținere și reparare a străzilor de pe raza municipiului Brașov, lot 1 și lot 2
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Lucrari de întretinere si reparare a strazilor de pe raza municipiului Brasov.
— Lotul I (Anexa 1): strazile din partea nordica delimitate de str. Zizinului, Toamnei, M. Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica-str. Al.I. Cuza), str. Al.I. Cuza, Avram Iancu, str. Stadionului (str. Avram Iancu-str. Lunga), Calea Fagarasului.
În lotul I se includ toatele elementele geometrice ale strazilor: Zizinului, Toamnei, M. Kogalniceanu, inclusiv intersectiile;
— Lotul II (Anexa 2): strazile din partea sudica delimitate de str. Zizinului, Toamnei, Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica – Al.I. Cuza), Al.I. Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector Avram Iancu – str. Lunga), Calea Fagarasului.
În Lotul II se includ toate elementele gometrice ale strazilor: Iuliu Maniu (sector Hidromecanica – str. Al.I. Cuza), str. Al.I. Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector str. Avram Iancu – str. Lunga), Calea Fagarasului, inclusiv intersectiile.
Operatorii economici pot solicita clarificari cu 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 10 inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Întreținerea și repararea străzilor de pe raza municipiului Brașov – zona 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233141 Road-maintenance works, 45233120 Road construction works, 45233142 Road-repair works
II.2.4.
Description of the procurement
Strazile din partea nordica delimitate de str. Zizinului, Toamnei, M. Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica – str. Al.I. Cuza), str. Al.I. Cuza, Avram Iancu, str. Stadionului (str. Avram Iancu-str. Lunga), Calea Fagarasului.
În lotul I se includ toatele elementele geometrice ale strazilor: Zizinului, Toamnei, M. Kogalniceanu, inclusiv intersectiile.
Întreținerea și repararea străzilor de pe raza municipiului Brașov – Zona 2
Lot No: 2
Strazile din partea sudica delimitate de str. Zizinului, Toamnei, Kogalniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica – Al.I. Cuza), Al.I. Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector Avram Iancu-str. Lunga), Calea Fagarasului.
În Lotul II se includ toate elementele gometrice ale strazilor: Iuliu Maniu (sector Hidromecanica – str. Al.I. Cuza), str. Al.I. Cuza, Avram Iancu, Stadionului (str. Avram Iancu-str. Lunga), Calea Fagarasului, inclusiv intersectiile.