Additional information
2. Reguli de comunicare si transmitere a datelor: - Solicitarile de clarificari referitoare la prezenta documentatie de atribuire, se vor adresa in mod exclusiv in SEAP la sectiunea Intrebari din cadrul procedurii iar autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsul la solicitarile de clarificari fara a dezvalui indentitatea solicitantilor, prin accesarea sectiunii "Intrebari". Pentru asigurarea principiului transparentei cat si a trasabilitatii informatiilor in cadrul sistemului, autoritatea contractanta va publica atat raspunsurile cat si intrebarile aferente in sectiunea "Documentatie, clarificari, decizii" din cuprinsul anuntului de participare simplificat. Autoritatea nu va da curs altor solicitari adresate prin alta metoda de comunicare decat cea stabilita in conformitate cu art. 62 alin.1 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. - Pentru comunicarile ulterioare depunerii ofertelor, comisia de evaluare va transmite solicitarile de clarificare in legatura cu oferta prin utilizarea facilitatilor tehnice disponibile in SEAP. - Operatorii economici vor transmite raspunsurile la clarificari si eventualele documente solicitate pe parcusrul evaluarii ofertelor prin intermediul SEAP, in format electronic, semnate cu semnatura electronica conform Legii 455/2001
5. Ofertantii au obligatia prezentarii unui tabel cu prioritizarea ordinii de atribuire a loturilor in functie de combinatiile posibile ce reies tinand cont de urmatoarele criterii:
- existenta a 4 loturi posibile de ofertat;
- atribuirea a maxim doua loturi / ofertant;
- incheierea acordului cadru cu primii trei ofertanti clasati pe primele trei locuri pe fiecare lot in parte;
Astfel ofertantii isi asuma prioritizarea loturilor intelegand ca incheierea acordurilor cadru este conditionata de acest aspect.