344960-2021 - ResultRomania-Bucharest: Thermal insulation work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru proiectare și execuție lucrări pentru obiectiv de investiții: creșterea eficienței energetice a blocurilor din sector 5 București (350 imobile – trei loturi)
Reference number: 4433953/2020/05
II.1.2.
Main CPV code
45321000 Thermal insulation work
II.1.4.
Short description
Proiectare și execuție lucrări pentru obiectiv de investiții: creșterea eficienței energetice a blocurilor din sector 5 București (350 imobile – trei loturi):
— lot 1 – 133 imobile;
— lot 2 – 117 imobile;
— lot 3 – 100 imobile.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 3 – Acord-cadru proiectare și execuție lucrări pentru obiectiv de investiții: creșterea eficienței energetice a blocurilor din sector 5 (100 imobile)
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45321000 Thermal insulation work, 45261310 Flashing work, 45262900 Balcony work, 45310000 Electrical installation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work, 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis, 71314300 Energy-efficiency consultancy services, 71319000 Expert witness services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitate minima acord-cadru – arie utila m² 27 864,00 (5 imobile).
Cantitate maxima acord-cadru – arie utila m² 557 280,00 (100 imobile).
Cantitate cel mai mic contract subsecvent m² – arie utila 27 864,00 (5 imobile).
Cantitate cel mai mare contract subsecvent m² – arie utila 139 320,50 (25 imobile).
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 83 721 868,07 RON.
Lot 2 – Acord-cadru proiectare și execuție lucrări pentru obiectiv de investiții: creșterea eficienței energetice a blocurilor din sector 5 (117 imobile)
Lot No: 2
Cantitate maxima acord-cadru – arie utila 652 017,60 (117 imobile).
Lot 1 – Acord-cadru proiectare și execuție lucrări pentru obiectiv de investiții: creșterea eficienței energetice a blocurilor din sector 5 – 133 imobile
Lot No: 1
45321000 Thermal insulation work, 45261310 Flashing work, 45262900 Balcony work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work, 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis, 71314300 Energy-efficiency consultancy services, 71319000 Expert witness services, 71356200 Technical assistance services
Cantitate maxima acord-cadru – arie utila m² 741 182,40 (133 imobile).
Cantitate cel mai mic contract subsecvent m² arie utila 27 864,00 (5 imobile).
Cantitate cel mai mare contract subsecvent m² arie utila 139 320,50 (25 imobile).