See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii
Description: Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de piese de schimb pentru echipamente de comunicatii structurata pe 4 loturi , pentru o perioadă de 4 ani Lotul 1 - Acumulatori monolit 6V minim 180Ah Lotul 2 - Acumulatori monolit 2V minim 300 Ah / minim 400 Ah Lotul 3 - Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii tip Panther/Jaguar Lotul 4 - Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii tip Harris din familia FALCON III Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietele de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4265965/A1858/1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32352100 Parts of radio and radar equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Acumulatori monolit 6V/minim 180Ah
Description: Achizitia de acumulatori monolit 6V minim180Ah Cantitati minime/maxime acord-cadru : 312/1.760 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 24/320 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 120/560 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 919.520,00 lei fara TVA Garantia de participare : 9195.20 lei
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 31431000 Lead-acid accumulators
Lot: LOT-0002
Title: Acumulatori monolit 2V/minim 300Ah si Acumulatori monolit 2V/minim 400Ah
Description: Acumulatori monolit 2V/minim 300Ah - Cantitati minime/maxime acord cadru : 384/5280 bucati Acumulatori monolit 2V/minim 400Ah - Cantitati minime/maxime acord cadru : 384/5280 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah : 72/144 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah : 960/1680 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah : 72/144 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah : 960/1680 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah este de 1.559.880,00 lei. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah este de 1.842.960,00 lei. Garantia de participare : 34.028,40 lei
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Piese de schimb pentru echipamente de comunicaţii tip PANTHER /JAGUAR
Description: Achizitia de Piese de schimb pentru echipamente de comunicaţii tip PANTHER /JAGUAR Cantitati minime/maxime acord cadru : 2.323/5.674 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 5/152 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 13/381 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 4.603.169,00 lei fara TVA Garantia de participare : 46.031,69 lei
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Piese de schimb pentru echipamentele de comunicaţii tip HARRIS FALCON III
Description: Achizitia de Piese de schimb pentru echipamentele de comunicaţii tip HARRIS FALCON III Cantitati minime/maxime acord cadru : 3.438/49.515 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 1/229 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1/1185 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 54.850.929,18 lei fara TVA Garantia de participare : 548.509,29 lei
Internal identifier: 4