See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ”Transformatoare MT/JT unificate si neunificate”
Description: Transformatoare MT/JT unificate si neunificate, pentru RETELE ELECTRICE MUNTENIA S.A , RETELE ELECTRICE BANAT S.A, RETELE ELECTRICE DOBROGEA S.A; Prin achizitia Transformatoarelor MT/JT unificate și neunificate se va asigura continuitatea in alimentare a consumatorilor existenti si racordarea a noi consumatori la reteaua electrica de distributie, se vor indeplini cerintele legislative aplicabile (Ordinul ANRE nr. 96/18.10.2017 Regulamentului de organizare a activităţii de mentenanţă; Ordinul ANRE nr. 36/28.02.2019 privind aprobarea Metodologiei pentru evaluarea condiţiilor de finanţare a investiţiilor pentru electrificarea localităţilor ori pentru extinderea reţelelor de distribuţie a energiei electrice; Ordinul ANRE nr. 59/02.08.2013 pentru aprobarea Regulamentului privind racordarea utilizatorilor la reţelele electrice de interes public). Cantitati estimate minime si maxime : Conf Anexa 1, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conf documentatiei de atribuire. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot in parte este: Lot 1 Transformatoare MT/JT unificate 12.234.389,83 Lei fara TVA Lot 2 Transformatoare MT/JT neunificate 4.025.429,23 Lei fara TVA Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 19-a zi inainte de termenul limita de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea solicitarilor de participare/ofertelor - conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
Internal identifier: 2024/07743; 2024/07744; 2024/07745; 2024/07746; 2024/07747; 2024/07748
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31213200 Distribution transformers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Transformatoare MT/JT unificate
Description: Achizitie transformatoare MT/JT unificate pentru Retele Electrice Muntenia S.A., Retele Electrice Banat S.A., Retele Electrice Dobrogea S.A. Cantitatile estimate minime si maxime conform Anexa 1 a caietului de sarcini, atasat la prezenta documentatie
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Transformatoare MT/JT neunificate
Description: Achizitie transformatoare MT/JT neunificate pentru Retele Electrice Muntenia S.A., Retele Electrice Banat S.A., Retele Electrice Dobrogea S.A. Cantitatile estimate minime si maxime conform Anexa 1 a caietului de sarcini, atasat la prezenta documentatie
Internal identifier: 2