2. Procedure
Procedure
Title: Materiale sanitare Programul National de Boli Cardiovasculare- Stimulatoare cardiace implantabile și alte materiale sanitare
Description: Procedura este inițiată pentru asigurarea cu materiale sanitare/ dispozitive medicale pentru tratarea pacienților internați în cadrul Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca. Grupul ţintă sunt pacienţii cu afecţiuni cardiologice tratați în cadrul Programului Național de Boli Cardiovasculare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4288063_2026_PAAPD1592892
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Necesitatea de a achizitiona stimulatoare cu dimensiune redusă, pe lista de pacientii tratați în cadrul Programului Național de Boli Cardiovasculare- Stimulatoare cardiace implantabile sunt și copii/adolescenți.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33182210 Pacemaker
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 1, dimensiuni reduse (copii adolescenți)
Description: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 1, dimensiuni reduse (copii adolescenți): CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/3; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :80 /100; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :4000/12000; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :320000 /400000.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 1 cu sonda de cardiostimulare, dimensiuni reduse (copii, adolescenți)
Description: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 1 cu sonda de cardiostimulare, dimensiuni reduse (copii, adolescenți): CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/6; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :160 /200; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :4700/28200 ; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :752000 /940000.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1, dimensiuni reduse (copii, adolescenți)
Description: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1, dimensiuni reduse (copii, adolescenți): CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/3, CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :80 /100; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :5000/15000; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :400000 /500000.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1 cu sonde de cardiostimulare dimensiuni reduse (copii, adolescenți)
Description: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1 cu sonde de cardiostimulare dimensiuni reduse (copii, adolescenți): CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/14 ; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :400 /500; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :6400/89600; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :2560000 /3200000.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1
Description: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1 : CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/3; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :80 /100; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :5000/15000; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :400000 /500000.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1 cu sonde de cardiostimulare
Description: Stimulatoare cardiace bicamerale tipul 1 cu sonde de cardiostimulare: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/14; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :400 /500; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :6400/89600; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :2560000 /3200000.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 2
Description: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 2: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/3; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :80 /100; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :4500/13500; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :360000 /450000.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 2 cu sonda de cardiostimulare
Description: Stimulatoare cardiace unicamerale tipul 2 cu sonda de cardiostimulare: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/8; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :240 /300; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :5565/44520; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :1335600 /1669500.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Kit Stimulare Permanenta Fascicul HIS_-ram stâng - pentru stimulator
Description: Kit Stimulare Permanenta Fascicul HIS_-ram stâng - pentru stimulator: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/4 ; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :120 /150; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :4760/19040; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :571200 /714000.
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0010
Title: Kit Stimulare Permanenta Fascicul HIS_-ram stâng - pentru defibrilator
Description: Kit Stimulare Permanenta Fascicul HIS_-ram stâng - pentru DEFIBRILATOR: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/4 ; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :120 /150; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :4760/19040; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :571200 /714000.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Baloane PTCA semicompliante
Description: Baloane PTCA semicompliante: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/12; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :320 /400; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :140/1680; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :44800 /56000.
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 33141210 Balloon catheters
Lot: LOT-0012
Title: Electrod indiferent pentru inchiderea circuitului de ablatie
Description: Electrod indiferent pentru inchiderea circuitului de ablatie: CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (BUC) :1/45; CANTITATE MINIMA/CANTITATE MAXIMA ACORD CADRU (BUC) :1280 /1600; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT (LEI) :75/3375; VALOARE MINIMA/VALOARE MAXIMA ACORD CADRU (LEI) :96000 /120000.
Internal identifier: 12