347215-2026 - Competition
Poland – Hydrants – Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Fajsławice
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies - Works
2. Procedure
Procedure
TitleModernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Fajsławice
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Gminy Fajsławice”.
Internal identifierOR.271.4.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedure1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 3.2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 3.2.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 3.2.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 3.2.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na każdą z części zamówienia. 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 7. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 8. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 10. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 11. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 42131160 Hydrants
5. Lot
LotLOT-0001
TitleWymiana węzłów hydrantowych na terenie gminy Fajsławice
Description1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności wymianę 207 szt. węzłów hydrantowych na istniejącej sieci wodociągowej w miejscowościach: Bielecha, Boniewo, Dziecinin, Fajsławice, Ignasin, Kosnowiec, Ksawerówka, Marysin, Siedliska I, Siedliska II, Suchodoły, Wola ldzikowska. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1.1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty: 1) Dokumentacja projektowa, w tym: PROJEKT TECHNICZNY, pt. Wymiana węzłów hydrantowych realizowana w ramach zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Fajsławice”, 2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB), 3) Przedmiar robót. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3 1) oraz STWIORB. Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
Internal identifierczęść 1 zamówienia
Additional classification (cpv): 42131230 Gate valves, 44482000 Fire-protection devices, 45000000 Construction work, 45231100 General construction work for pipelines, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
LotLOT-0002
TitleBudowa komór pomiarowych na istniejącej sieci wodociągowej wraz z dostawą i montażem urządzenia UV do dezynfekcji wody dla przepompowni Ksawerówka
Description1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: - dostawę i montaż urządzenia UV do dezynfekcji wody do zainstalowania w układzie technologicznym przepompowni Ksawerówka - dostawę, montaż i uruchomienie kompletnej komory pomiarowej na wodociągu d=150mm (5 szt.) wraz z zamontowaniem w gotowym wykopie obudowy z kręgów betonowych B45 o wymiarach DN1500 i wys. 2,4m - dostawę, montaż i uruchomienie kompletnej komory pomiarowej na wodociągu d=100mm (6 szt.) wraz z zamontowaniem w gotowym wykopie obudowy z kręgów betonowych B45 o wymiarach DN1500 i wys. 2,4m - montaż, uruchomienie, autoryzację, przeszkolenie z obsługi oraz podłączenie komór pomiarowych do istniejącego systemu monitoringu i wizualizacji GPRS. - wykonanie odejść podłączeniowych dla komory pomiarowej KP-5 i KP-7 o długościach: PE160 - L=23,0m ; PE110 - L= 16,0m oraz dla komory pomiarowej KP-8 o długości PE110 – L=20,0m wraz z uzbrojeniem i armaturą podłączeniową. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1.2 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty: 1) Dokumentacja projektowa, w tym: - PROJEKT TECHNICZNY pt. Dostawa i montaż urządzenia UV do dezynfekcji wody dla przepompowni „Ksawerówka” realizowana w ramach zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Fajsławice”, - PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU, pt. Budowa komór pomiarowych na istniejącej sieci wodociągowej realizowana w ramach zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Fajsławice”, - DECYZJA NR AB.6740.201.2025 zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę, 2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB), 3) Przedmiar robót. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3.2) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3 2) oraz STWIORB. Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
Internal identifierczęść 2 zamówienia
Main classification (cpv): 39330000 Disinfection equipment
Additional classification (cpv): 42912300 Machinery and apparatus for filtering or purifying water, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45000000 Construction work, 45231100 General construction work for pipelines, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines