347480-2023 - ResultRomania-Bacău: Gas turbines
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizarea unei turbine cu gaze Kawasaki de 7,3 MWe- 1 buc și a unui reductor de turație cu instalare și punere în funcțiune, la Reparație capitală
Reference number: 33620670/339/2023
II.1.2.
Main CPV code
42112300 Gas turbines
II.1.4.
Short description
Furnizarea de echipamente cu instalare, punere in functiune si retur a turbinei cu gaze si a reductorului de turatie ce vor fi inlocuite in cadrul achizitiei ”Reparatii capitale Turbina cu gaze Kawasaki 7,3 MWe- echipament aferent investitiei”Centrala de cogenerare cu ciclu combinat de 14 MWt”” Achizitia se realizeaza la atingerea nr. de ore de functionare pentru primul ciclu de functionare, in vederea asigurarii unui nou ciclu de functionare pana la urmatoarea reparatie capitala/revizie majora. Turbina cu gaze face parte din categoria bunurilor proprietate publica a Municipiului Bacau, exploatate de Thermoenergy Group SA in calitate de operator, in baza contractului de delegare a gestiunii serviciului public de alimentare in sistem centralizat din Municipiul Bacau nr 69695/1088/15.11.2018, iar reparatia capitala/revizia majora, in cadrul careia se inlocuiesc turbina si reductorul de turatie, se efectueaza in baza Protocolului nr.278/80180/15.11.2018 semnat cu UAT Bacău
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement