2. Procedure
Procedure
Title: Stavba č. 44544 Terminál Smíchovské nádraží; stavební práce
Description: Předmětem veřejné zakázky je výběr zhotovitele „Stavby č. 44544 Terminál Smíchovské nádraží“ na základě dokumentace pro výběr zhotovitele zpracované společností SUDOP PRAHA a.s. se sídlem Olšanská 2643/1a, 130 80 Praha 3, Žižkov, IČO: 257 93 349. Jedná se o stavbu nového dopravního terminálu Nádraží Smíchov, která sestává z výstavby 3 dílčích věcných celků: a) objektu autobusového nádraží a P+R včetně jejich napojení na ulici Dobříšskou (věcný celek „A“); b) platformy terminálu nad kolejištěm včetně jejího napojení do ulice Nádražní a úpravě stávajících objektů Smíchovského nádraží (věcný celek „B“); a c) úpravě předprostoru nádraží (ulice Nádražní) (věcný celek „C“); to vše dle zadávací dokumentace a jejich příloh („stavba“ nebo „dílo“). Výše uvedené celky budou tvořit Sekce a budou zhotovovány a spouštěny do provozu postupně. V oblasti Smíchova dnes existují dva velké přestupní terminály veřejné dopravy – Smíchovské nádraží a Na Knížecí. Hlavní město Praha rozhodlo o vybudování jednoho velkého terminálu Nádraží Smíchov, který nahradí autobusové nádraží Na Knížecí. Stávající Smíchovské nádraží je již dnes jedním z nejvýznamnějších přestupních uzlů Pražské integrované dopravy, v budoucnu se však očekává další významný nárůst významu tohoto terminálu. Součástí nového Nádraží Smíchov bude železniční stanice příměstské i dálkové železniční dopravy, stanice metra, stanice tramvaje, městských a příměstských autobusových, trolejbusových, elektrobusových linek. Dále dálkové autobusové dopravy a kapacitního parkoviště P+R. Řešení Nádraží Smíchov obsahuje výstavbu kapacitního P+R západně od železniční stanice, terminál autobusové dopravy pro dálkovou i regionální dopravu, který je umístěn nad nástupišti železniční stanice, přestavbu stávajícího přednádražního prostoru v ulici Nádražní, doplnění zázemí terminálu a vybavení služeb včetně odstavů pro autobusy. Jde o finální řešení přestupního uzlu v podobě odpovídající 21. století (přestřešení železniční stanice, lepší přestupní vazby, možnost využití prostor po vymístěném terminálu Na Knížecí pro jiné účely Hlavního města Prahy). Více viz ZD.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71500000 Construction-related services, 45223300 Parking lot construction work, 45221110 Bridge construction work, 45223320 Park-and-ride facility construction work, 45213311 Bus station construction work, 45213322 Rail terminal building construction work, 45213320 Construction work for buildings relating to railway transport, 45454100 Restoration work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Terminál Smíchovské nádraží
Additional classification (cpv): 45223320 Park-and-ride facility construction work, 71500000 Construction-related services, 45223300 Parking lot construction work, 45221110 Bridge construction work, 45213311 Bus station construction work, 45213322 Rail terminal building construction work, 45213320 Construction work for buildings relating to railway transport, 45454100 Restoration work
Options:
Description of the options: Zadavatel si ve vztahu k vybranému dodavateli a v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku spočívající v neprovádění, resp. vypuštění prací v rozsahu níže uvedených stavebních objektů (SO) a provozních souborů (PS), které mohou být realizovány v rámci již probíhajících staveb v území dotčeném stavbou. V případě postupu dle předchozí věty bude Zadavatel postupovat dle pod-čl. 13.1 Obecných podmínek ve znění Zvláštních podmínek. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost realizovat změnu v osobě dodavatele v průběhu plnění Závazného návrhu smlouvy, a to v případě, kdy uzavřený Závazný návrh smlouvy s vybraným dodavatelem bude předčasně ukončen. Zadavatel bude v takovém případě oprávněn uzavřít Závazný návrh smlouvy s novým dodavatelem za podmínek uvedených v ZD. Více viz ZD.