2. Procedure
Procedure
Title: KUTSU MARKKINAVUOROPUHELUUN: Mt 101 Kehä I Maarinsolmun ETL, rakennuttaminen ja valvonta
Description: Tämä ilmoitus liittyy tilaajan myöhemmin mahdollisesti käynnistämään hankintamenettelyyn rakennuttajakonsultin hankkimiseksi hankkeella ”Mt 101 Kehä I Maarinsolmun ETL, rakennuttaminen ja valvonta" Palveluntuottaja vastaa urakan hankintavaiheessa tarjouspyyntöaineiston laatimisesta yhteistyössä tilaajan kanssa sekä sähköisen tarjouspyynnön valmistelusta. Rakentamisaikana palveluntuottaja vastaa rakennuttamis- ja valvontatehtävistä. Tehtäväkokonaisuuteen sisältyvät myös optiona takuuvaiheen vastuut. Toimeksianto alkaa arviolta syyskuussa 1.9.2026. Kilpailutettavan sopimuksen kesto on 3 vuotta + 2 vuoden optio.
Internal identifier: VÄYLÄ/3926/Vv-02.01.07/2026
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services