347895-2026 - Competition
Sweden – Industry specific software package – Färdtjänsthandläggarsystem
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFärdtjänsthandläggarsystem
DescriptionUpphandlingen syftar till att anskaffa ett befintlig färdtjänsthandläggningssystem som kan täcka Regionens behov av myndighetsutövning rörande handläggning av färdtjänstärenden. I upphandlingen ingår även drift och support för systemet. Leverantör av Färtjänsthandläggarsystemet förväntas ta ett ansvar för implementeringen av tjänsten, samt möta vid var tid gällande tillgänglighetskrav, gällande lagar och regler.
Type of procedureRestricted
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 48100000 Industry specific software package
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116651:Lot:1
Additional classification (cpv): 48150000 Industrial control software package, 72260000 Software-related services, 72261000 Software support services, 72230000 Custom software development services