348722-2022 - ResultRomania-Timișoara: Highway maintenance work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Acord-cadru pentru întreținere periodică - covoare asfaltice - D.R.D.P. Timișoara - S.D.N. Timișoara, perioada anul I - anul IV”
Reference number: Cod unic de identificare: 160544368/2022/S1+S2/199
II.1.2.
Main CPV code
45233139 Highway maintenance work
II.1.4.
Short description
Acord-cadru pentru întreținere periodică - covoare asfaltice - D.R.D.P. Timișoara - S.D.N. Timișoara, perioada anul I - anul IV
Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare:
A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este în a 20-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Acord-cadru pentru întreținere periodică - covoare asfaltice - D.R.D.P. Timișoara - S.D.N. Timișoara, perioada anul I - anul IV, în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordul-cadru sunt înscrise în Centralizator financiar - Covoare asfaltice, anexă la Caietul de sarcini.