349439-2023 - ResultRomania-Voluntari: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
IF-CL R02 EXTINDEREA SI REABILITAREA RETELELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN UAT-urile 1 DECEMBRIE, DARASTI, COPACENI
Reference number: 2
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Activitatile de executie pentru „ IF – CL R02 EXTINDEREA SI REABILITAREA RETELELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN UAT-urile1 DECEMBRIE, DARASTI, COPACENI”
Obiect 1. Sistem de alimentare cu apa in localitatea 1 Decembrie;
1.1. Aductiune apa tratata de la GA Jilava pana la GA 1 Decembrie;
1.2. Reabilitare Retea de distributie in localitatea 1 Decembrie;
1.3. Extindere Retea de distributie in localitatea 1 Decembrie;
Obiect 2. Sistem de evacuare ape uzate in localitatea 1 Decembrie;
2.1. Extindere retea canalizare in localitatea 1 Decembrie
Obiect 3. Sistem de alimentare cu apa in localitatea Copaceni;
3.1. Reabilitare sistem de distributie apa in localitatea Copaceni;
3.2. Extindere sistem de distributie apa in localitatea Copaceni;
Obiect 4. Sistem de canalizare in localitatea Copaceni
4.1. Extindere retea canalizare in localitatea Copaceni;
Obiect 5. Sistem de canalizare in localitatea, Darasti,
5.1. Extindere retea canalizare in in localitatea Darasti;
Durata Contractului prevazuta la Sectiunea II.2.7 este de 1905 zile din care 810 zile pentru Executie Lucrari si 1095 zile Perioada de Garantie (de remediere a defectelor).
Valoarea estimata fara diverse si neprevazute este de 76,128,383.58 Lei fara TVA. Valoarea estimata a contractului include Sume Provizionate in valoare totala de 753,910.55 lei, pentru racordarea obiectivelor la reteaua nationala de electricitate.
o Investitii Etapa I in valoare de 31,899,115.92 sunt finantate prin Programul operational infrastructura mare (POIM),
o Investitii Etapa II: 44,229,267.63 lei sunt finantate prin Programul operational de dezvoltare durabila (PODD).
Lucrarile din etapa I trebuie finalizate in perioada de eligibilitate a finantarii POIM, ultima plata catre Antreprenor aferenta lucrarilor platite din aceasta sursa de finantare urmand a fi facuta pana la 31 decembrie 2023.
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45233142 Road-repair works, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings
II.2.4.
Description of the procurement
Localitatea 1 Decembrie
• Înființare conducta de aducțiune apa tratata de la GA Jilava pana la GA 1 Decembrie: L= 5.557,00 m;
• Reabilitarea rețea de distribuție: L= 3.947,00 m;
• Extindere rețea de distribuție: L= 15.894,00 m;
• Staţie de repompare apa potabila pe conducta de aducțiune: 1 buc.;
• Extindere rețea de canalizare menajera: L= 24.367,00 m;
• Stații de pompare apa uzata (extindere): 8 buc.;
• Conducta de refulare apa uzata: L= 3.156,00 m;
• Stație de transfer apa uzata (reabilitare): 1 buc.;
• Conducta de transfer apa uzata: L= 6.389,00 m
Localitatea Copăceni
• Reabilitarea rețea de distribuție: L= 502,00 m;
• Extindere rețea de distribuție: L= 3.621,00 m;
• Extindere rețea de canalizare menajera: L= 5.671,00 m;
• Stații de pompare apa uzata (extindere): 6 buc.;
• Conducta de refulare apa uzata: L= 3.541, m;
• Stații de pompare apa uzata (reabilitare): 3 buc.;
• Conducta de refulare apa uzata: L= 3.214,00 m
Localitatea Dărăști
• Extindere rețea de canalizare menajera: L= 14.533,00 m;
• Stații de pompare apa uzata (extindere): 4 buc.;
• Conducta de refulare apa uzata: L= 1.418,00 m;
• Stație de transfer apa uzata (extindere): 1 buc.;
• Conducta de transfer apa uzataL= 4.318,00 m