351558-2023 - ResultRomania-București: Refuse-compaction vehicles
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de furnizare echipamente de colectare si transport , plus software pentru cantarire ,monitorizare si control
Reference number: 4
II.1.2.
Main CPV code
34144512 Refuse-compaction vehicles
II.1.4.
Short description
Contractul cuprinde furnizarea de echipamente si bunuri de colectare si transport a deseurilor din Sectorul 2, Municipiul Bucuresti, instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului si service-ul post-livrare in perioada de garantie pentru recipiente destinate pre-colectarii deseurilor dotate cu sisteme de identificare compatibile cu cele ale autogunoierelor compactoare, conform prevederilor caietului de sarcini, dupa cum urmeaza:
1. Autocompactor minim 10 mc biodeseuri menajere – 11 buc.
2. Autocompactor minim 16 mc biodeseuri menajere – 4 buc.
3. Autocompactor minim 16 mc reciclabile menajere – 11 buc.
4. Autocompactor minim 10 mc reciclabile menajere – 9 buc
5. Autocompactor minim 5 mc reciclabile menajere – 4 buc.
6. Autocompactor minim 10 mc reciclabile similare – 7 buc.
7. Pubele 240l reciclabile HC blocuri - 2.041 buc.
8. Pubele 240l P/M blocuri - 4.775 buc.
9. Pubele 240l reciclabile sticla blocuri - 3.400 buc.
10. Recipienti grupati pentru colectare separata deseuri, multi fractie – 2.500 module
11. Pubele 120l H/C reciclabile case - 29.992 buc.
12. Pubele 120l P/M reciclabile case - 29.992 buc.
13. Pubele 80l rezidual case - 29.992 buc.
14. Pubele 240l biodeseuri blocuri – 3.400 buc.
15. Pubele 80l biodeseuri case – 29.992 buc.
16. Software pentru cantarire, monitorizare si control – 1 set
Se va avea in vedere furnizarea:
• Pubele 80 l rezidual-case in primele 4 luni;
• Pubele 120l H/C reciclabil -case, Pubele 120l P/M reciclabil- case, Pubele 240l H/C reciclabil -blocuri, Pubele 240l P/M reciclabil -blocuri in primele 6 luni;
• Pubele 240l sticla -blocuri in primele 8 luni;
• Autocompactoare, Recipienti grupati pentru colectare separata deseuri multi fractie in primele 9 luni;
Pe lângă furnizarea efectivă a produselor, Contractantul are obligația de a presta și serviciile accesorii furnizării produselor, respectiv servicii prevăzute în Caietul de sarcini, fără a modifica prețul contractului, respectiv:
- Furnizarea, testarea functionala, livrarea la achizitor si service post-livrare (in perioada de garantie comerciala a bunurilor).
- Furnizarea asigurarilor de transport si pentru toate riscurile pana la locul de livrare, pentru mijloacele de transport, ridicare, descarcare şi manipulare necesare pentru livrare şi descarcare, precum şi pentru punerea în funcţiune a bunului furnizat.
- Furnizarea documentaţiei incluzand desene şi detalii de fabricaţie, certificate de calitate şi de testare, manuale şi instrucţiuni de operare şi de întreţinere, (în limba română ) etc.
- Servicii post-livrare pe perioada de garanţie.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34928480 Waste and rubbish containers and bins, 39224340 Bins, 48771000 General utility software package
II.2.4.
Description of the procurement
7. Pubele 240l H/C reciclabile blocuri - 2.041 buc.
10. Recipienti grupati pentru colectare separata deseuri, multi fractie – 2.500 module.
Specificatiile tehnice ale echipamentelor si bunurilor ce urmeaza sa fie furnizate, precum si cerintele privind instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garantie sunt detaliate in Caietul de sarcini.
Conditii de livrare: DDP (INCOTERMS 2020) si graficul de livrare.
Termene: 9 luni furnizare, instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe si 24 luni garantie comerciala.
În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 16 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă stabilește ca termenul limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare, este în a 11 a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.