352121-2021 - ResultRomania-Pitești: Parts and accessories for vehicles and their engines
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru furnizare piese de schimb pentru Solaris Urbino 12, MAZ 103, BMC 215 SCB și diverse anvelope
Reference number: 13008995_2021_PAAPD1161693
II.1.2.
Main CPV code
34300000 Parts and accessories for vehicles and their engines
II.1.4.
Short description
Acord cadru de furnizare piese de schimb pentru Solaris Urbino 12, MAZ 103, BMC 215 SCB si diverse anvelope care se va încheia cu mai mulți operatori, fără reluarea competiției, respectiv cu primii doi ofertanţi în ordinea crescătoare a preţurilor ofertate, declarati castigatori, pentru fiecare lot din cele 17 si in baza caruia se vor semna contractele subsecvente de furnizare piese de schimb si anvelope. În situaţia în care primul ofertant din clasament, respectiv primul promitent-furnizor, nu va putea răspunde solicitării entităţii contractante de atribuire a unui contract subsecvent, în perioada de valabilitate a acordului-cadru, refuzând semnarea acestuia, entitatea contractantă va solicita semnarea contractului subsecvent promitentului-furnizor clasat pe următorul loc în clasamentul în baza căruia se vor încheia acordurile-cadru.
Contractele subsecvente vor fi atribuite anual si de cate ori va fi necesar. Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru si pentru cel mai mare contract subsecvent sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantităţile menţionate sunt estimative şi achizitorul nu se angajează la achiziţionarea acestora. În acest sens, achizitorul îşi rezervă dreptul ca unele produse să fie achiziţionate peste cantitatea maximă estimată prevazută în acordul cadru, iar altele să fie achiziţionate în cantităţi mai mici decât cantitatea minimă estimată sau să nu fie achiziţionate deloc. Contractele subsecvente nu vor prevedea cantităţi de produse, ci doar o valoare totală şi se vor derula pe bază de comenzi, emise conform nevoii de consum a achizitorului. Perioada de valabilitate este de 24 luni pentru acordul cadru si de pâna la 12 luni pentru fiecare contract subsecvent, in functie de necesitati. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot in parte este de: 479.926 RON pentru lotul nr.1; 218.061 RON pentru lotul nr.2; 136.388 RON pentru lotul nr.3; 85.966 RON pentru lotul nr.4; 241.136 RON pentru lotul nr.5; 101.006 RON pentru lotul nr.6; 122.317 RON pentru lotul nr.7; 13.399 RON pentru lotul nr.8; 77.401 RON pentru lotul nr.9; 149.526 RON pentru lotul nr.10; 39.784 RON pentru lotul nr.11; 5.779 RON pentru lotul nr.12; 30.893 RON pentru lotul nr.13; 28.572 RON pentru lotul nr.14; 19.641 RON pentru lotul nr.15; 45.639 RON pentru lotul nr.16; 231.806 RON pentru lotul nr.17.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Anvelope
Lot No: 17
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Anvelope, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem climatizare si elemente de interior Solaris Urbino 12
Lot No: 9
Piese sistem climatizare si elemente de interior Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese si accesorii pentru instalația de frânare MAZ 103, BMC 215 SCB
Lot No: 16
Piese si accesorii pentru instalația de frânare MAZ 103, BMC 215 SCB, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de motor si cutie viteze Voith -Solaris Urbino 12
Lot No: 3
Piese de motor si cutie viteze Voith -Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem de admisie si sistem de evacuare Solaris Urbino 12
Lot No: 1
Piese sistem de admisie si sistem de evacuare Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Curele transmisie si simeringuri Solaris Urbino 12, MAZ 103, BMC 215 SCB
Lot No: 8
Curele transmisie si simeringuri Solaris Urbino 12, MAZ 103, BMC 215 SCB, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem transmisie, sistem direcție si sistem suspensie Solaris Urbino 12
Lot No: 4
Piese sistem transmisie, sistem direcție si sistem suspensie Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem electric si senzori Solaris Urbino 12
Lot No: 5
Piese sistem electric si senzori Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese si accesorii pneumatice MAZ 103, BMC 215 SCB
Lot No: 15
Piese si accesorii pneumatice MAZ 103, BMC 215 SCB, conform datelor din caietul de sarcini.
Filtre si role întinzătoare Solaris Urbino 12
Lot No: 2
Filtre si role întinzătoare Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem de frânare, pneumatic si de rulare Solaris Urbino 12
Lot No: 7
Piese sistem de frânare, pneumatic si de rulare Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem alimentare, furtunuri turbocompresor Solaris Urbino 12
Lot No: 6
Piese sistem alimentare, furtunuri turbocompresor Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese diverse Solaris Urbino 12
Lot No: 10
Piese diverse Solaris Urbino 12, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de motor si cutie de viteza, garnituri MAZ 103
Lot No: 13
Piese de motor si cutie de viteza, garnituri MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese sistem electric MAZ 103
Lot No: 14
Piese sistem electric MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de ambreiaj, sistem de răcire si sistem pneumatic MAZ 103
Lot No: 11
Piese de ambreiaj, sistem de răcire si sistem pneumatic MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Filtre, piese sistem frânare si sistem de evacuare MAZ 103, BMC 215 SCB
Lot No: 12
Filtre, piese sistem frânare si sistem de evacuare MAZ 103, BMC 215 SCB, conform datelor din caietul de sarcini.