See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul CL 15
Description: Obiectivul general al contractului: Servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul CL 15 - „Extindere si retehnologizare statie de epurare Lehliu Gara. Instalatie de uscare a namolului la statia de epurare Calarasi. Extindere Statie de Epurare Budesti", are ca scop proiectarea si executia de lucrari pentru extinderea si reabilitarea statiilor de epurare si a instalatiei de uscare a namolului in sistemul zonal de alimentare cu apa din judetul Calarasi, astfel: - Activitatile de proiectare care fac referire la proiectul tehnic detaliat; proiectul va include printre altele toate documentele necesare (cum ar fi: memorii, desene, calcule, etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de construire; - Asistenta tehnica din partea proiectantului; - Elaborarea documentatiilor pentru obtinerea Autorizatiilor de functionare ISU, DSP, Mediu, ANAR, etc. - Lucrari de constructie pentru urmatoarele sectoare principale Sector 1. UAT Lehliu Gara - Extindere si retehnologizare statie de epurare apa uzata in localitatea Lehliu Gara - Extindere si retehnologizare statie de epurare apa uzata in localitatea Lehliu Gara pentru a putea epura apa uzata provenita de la o populatie echivalenta de 10995 PE si Qu zi max =1827mc/zi; Procesul de epurare al statiei Lehliu Gara va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu namol activat, cu indepartarea biologica a substantelor organice pe baza de carbon si a azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului, cu stabilizarea aeroba a namolului si treapta de tratare si prelucrare a acestuia. - Achizitie: Laborator complet echipat;Grup electrogen de interventie fix complet echipat (inclusiv panou de comanda si AAR) Sector 2. UAT Calarasi - Instalatie de uscare a namolului la statia de epurare din localitatea Calarasi - Introducerea pe fluxul tehnologic al liniei de tratare namol aferent statiei de epurare Calarasi a unei instalatii de uscare namol ce va avea capacitatea de cca 8753 mc/an, respectiv 9238 t/an; capacitatea instalatiei 1.0 t/h apa evaporata, respectiv 1.49 t/h namol; namolul prelucrat va fi uscat pana la 90%SU. - Achizitie: Autocamion transport namol la instalatia de uscare, pentru containere 7 mc;Autocamion transport namol la fabrica de ciment, pentru containere 20 mc Sector 3. UAT Budesti - Extindere statie de epurare apa uzata in localitatea Budesti Lucrari: - Extindere statie de epurare ce va fi realizata printr-o linie de epurare noua cu o capacitate de 3475 L.E. si Qu zi max=394.73 mc/zi. Procesul de epurare al statiei extinse Budesti va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu namol activat, cu indepartarea biologica a carbonului si azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului, cu stabilizarea aeroba a namolului (costabilizare), treapta de tratare namol. • Asistenta tehnica din partea proiectantului • Elaborarea documentatiei pentru obtinerea Autorizatiei de gospodarire a apelor Detalierea completa a obiectului contractului se regaseste in Caietul de sarcini. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 30 Numar zile până la care se va raspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Internal identifier: 16730672_2024_PAAPD1452830
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232420 Sewage work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul CL 15 - „Extindere si retehnologizare statie de epurare Lehliu Gara. Instalatie de uscare a namolului la statia de epurare Calarasi. Extindere Statie de Epurare Budesti" din cadrul proiectului „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, ÎN PERIOADA 2014-2020- etapa II", cod SMIS 2021 319848 Obiectivul general al contractului: Servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul CL 15 - „Extindere si retehnologizare statie de epurare Lehliu Gara. Instalatie de uscare a namolului la statia de epurare Calarasi. Extindere Statie de Epurare Budesti", are ca scop proiectarea si executia de lucrari pentru extinderea si reabilitarea statiilor de epurare si a instalatiei de uscare a namolului in sistemul zonal de alimentare cu apa din judetul Calarasi, astfel: - Activitatile de proiectare care fac referire la proiectul tehnic detaliat; proiectul va include printre altele toate documentele necesare (cum ar fi: memorii, desene, calcule, etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de construire; - Asistenta tehnica din partea proiectantului; - Elaborarea documentatiilor pentru obtinerea Autorizatiilor de functionare ISU, DSP, Mediu, ANAR, etc.; - Lucrari de constructie pentru urmatoarele sectoare principale: Sector 1. UAT Lehliu Gara - Extindere si retehnologizare statie de epurare apa uzata in localitatea Lehliu Gara - Extindere si retehnologizare statie de epurare apa uzata in localitatea Lehliu Gara pentru a putea epura apa uzata provenita de la o populatie echivalenta de 10995 PE si Qu zi max =1827mc/zi; Procesul de epurare al statiei Lehliu Gara va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu namol activat, cu indepartarea biologica a substantelor organice pe baza de carbon si a azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului, cu stabilizarea aeroba a namolului si treapta de tratare si prelucrare a acestuia. - Achizitie: Laborator complet echipat;Grup electrogen de interventie fix complet echipat (inclusiv panou de comanda si AAR) Sector 2. UAT Calarasi - Instalatie de uscare a namolului la statia de epurare din localitatea Calarasi - Introducerea pe fluxul tehnologic al liniei de tratare namol aferent statiei de epurare Calarasi a unei instalatii de uscare namol ce va avea capacitatea de cca 8753 mc/an, respectiv 9238 t/an; capacitatea instalatiei 1.0 t/h apa evaporata, respectiv 1.49 t/h namol; namolul prelucrat va fi uscat pana la 90%SU. - Achizitie: Autocamion transport namol la instalatia de uscare, pentru containere 7 mc;Autocamion transport namol la fabrica de ciment, pentru containere 20 mc Sector 3. UAT Budesti - Extindere statie de epurare apa uzata in localitatea Budesti Lucrari: - Extindere statie de epurare ce va fi realizata printr-o linie de epurare noua cu o capacitate de 3475 L.E. si Qu zi max=394.73 mc/zi. Procesul de epurare al statiei extinse Budesti va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu namol activat, cu indepartarea biologica a carbonului si azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului, cu stabilizarea aeroba a namolului (costabilizare), treapta de tratare namol. • Asistenta tehnica din partea proiectantului • Elaborarea documentatiei pentru obtinerea Autorizatiei de gospodarire a apelor Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: • Lucrari de constructii; • Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; • Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si transmiterea datelor, in SCADA local si SCADA regional; • Testare si punere in functiune; • Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; • Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni. • Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului. Descrierea detaliata a activitatilor se regaseste in Caietul de sarcini si in documentatia tehnica din Documentatia de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 34951300 Sludge-drier installation, 45232400 Sewer construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 79933000 Design support services