2. Procedure
Procedure
Title: ZZK - NZ/241/3400/32/26 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i przebudowę budynku gminnego położonego we Wrocławiu przy ul. Kołłątaja 31.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i przebudowę budynku gminnego w zakresie budowy zewnętrznego szybu dźwigu osobowego (windy) przy ul. Kołłątaja 31 we Wrocławiu, zgodnie z nomenklaturą CPV (Wspólny Słownik Zamówień): 71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 Etapy, przy czym: 1) I Etap – to etap gwarantowany, 2) II Etap – to etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 3. Zakres zamówienia w I Etapie (gwarantowanym) obejmuje wykonanie m.in.: 1) inwentaryzacji budynku, badania stratygraficznego elewacji, opinii ornitologicznej i chiropterologicznej, 2) 2 (dwóch) różnych koncepcji przebudowy budynku w zakresie dostosowania dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami (budowa windy), 3) uzgodnienie z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków koncepcji wybranej przez Zamawiającego, 4) projektu architektoniczno – budowlanego wraz z projektem zagospodarowania działki lub terenu/ planem sytuacyjnym przedstawiającym lokalizację inwestycji (zwanym dalej projektem architektoniczno – budowlanym). 4. Zakres zamówienia w II Etapie (prawo opcji) obejmuje m.in.: 1) wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obejmującej: a) projekty techniczne wielobranżowe, b) przedmiary robót, c) kosztorysy inwestorskie, d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (zwanych dalej STWiORB), 2) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miasta Wrocławia (zwanego dalej WAiZ UM) pozwolenia na budowę wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku w WAiZ UM o wydanie zaświadczenia, że decyzja stała się ostateczna/uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych zgodnie z art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 3) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją. 6. Termin wykonania zamówienia wynosi: 1) I Etap (gwarantowany): do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy, 2) II Etap (objęty prawem opcji): a) do 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy - wykonanie i przekazanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji WAiZ UM pozwolenia na budowę wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia, że decyzja stała się ostateczna/zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych, b) nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową – przez czas wykonywania robót budowlanych, nie dłużej jednak niż przez okres 36 miesięcy liczonych od dnia uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę/ zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
Internal identifier: ZZK - NZ/241/3400/32/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71221000 Architectural services for buildings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i przebudowę budynku gminnego w zakresie budowy zewnętrznego szybu dźwigu osobowego (windy) przy ul. Kołłątaja 31 we Wrocławiu. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 Etapy, przy czym: 1) I Etap – to etap gwarantowany, 2) II Etap – to etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Zakres zamówienia w I Etapie (gwarantowanym) obejmuje wykonanie m.in.: 1) inwentaryzacji budynku, badania stratygraficznego elewacji, opinii ornitologicznej i chiropterologicznej, 2) 2 (dwóch) różnych koncepcji przebudowy budynku w zakresie dostosowania dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami (budowa windy), 3) uzgodnienie z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków koncepcji wybranej przez Zamawiającego, 4) projektu architektoniczno – budowlanego wraz z projektem zagospodarowania działki lub terenu/ planem sytuacyjnym przedstawiającym lokalizację inwestycji (zwanym dalej projektem architektoniczno – budowlanym). 3. Zakres zamówienia w II Etapie (prawo opcji) obejmuje m.in.: 1) wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obejmującej: a) projekty techniczne wielobranżowe, b) przedmiary robót, c) kosztorysy inwestorskie, d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (zwanych dalej STWiORB), 2) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miasta Wrocławia (zwanego dalej WAiZ UM) pozwolenia na budowę wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku w WAiZ UM o wydanie zaświadczenia, że decyzja stała się ostateczna/uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych zgodnie z art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 3) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją. 4. Termin wykonania zamówienia wynosi: 1) I Etap (gwarantowany): do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy, 2) II Etap (objęty prawem opcji): a) do 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy - wykonanie i przekazanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji WAiZ UM pozwolenia na budowę wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia, że decyzja stała się ostateczna/zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych, b) nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową – przez czas wykonywania robót budowlanych, nie dłużej jednak niż przez okres 36 miesięcy liczonych od dnia uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę/ zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
Options:
Description of the options: 1. Zakres zamówienia w II Etapie (prawo opcji) obejmuje m.in.: 1) wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obejmującej: a) projekty techniczne wielobranżowe, b) przedmiary robót, c) kosztorysy inwestorskie, d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (zwanych dalej STWiORB), 2) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miasta Wrocławia (zwanego dalej WAiZ UM) pozwolenia na budowę wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku w WAiZ UM o wydanie zaświadczenia, że decyzja stała się ostateczna/uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych zgodnie z art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 3) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją. 2. Etap objęty prawem opcji będzie realizowany zgodnie z następującymi zasadami: 1) zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego, 2) Zamawiający może uruchomić prawo opcji w okresie realizacji umowy objętej etapem gwarantowanym, w terminie do 4 tygodni od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego projektu architektoniczno – budowlanego, 3) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest przekazanie Wykonawcy, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany w umowie, pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie, zwanego dalej „oświadczeniem o skorzystaniu z prawa opcji”, 4) Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji niezwłocznie po powiadomieniu przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, w tym poprzez przesłanie skanu potwierdzenia złożenia dokumentacji w WAiZ UM na adres e-mail osoby nadzorującej ze strony Zamawiającego realizację umowy (pełniącego funkcję koordynatora), w terminie do 5 dni od dnia przesłania oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.