2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Turawa oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kotorzu Małym
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Turawa oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kotorzu Małym. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwany dalej PSZOK, jest zlokalizowany przy ul. Wodnej 18A w Kotorzu Małym (46-045). Prowadzącym PSZOK jest Gmina Turawa. Obsługę techniczną PSZOK pełni Spółka Wodociągi i Kanalizacja Turawa Sp. z o.o. z siedzibą w Turawie przy ul. Opolskiej 43, 46-045 Turawa. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych w ramach zamówienia: 1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - odbiór u źródła 2. Tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metal, opakowania z metali - odbiór u źródła 3. Papier i tektura, opakowania z papieru i tektury- odbiór u źródła 4. Szkło, opakowania ze szkła - odbiór u źródła 5. Bioodpady - odbiór u źródła 6. Meble i inne odpady wielkogabarytowe - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 7. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 8. Zużyte opony - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 9. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK): • tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metal, opakowania z metali; • papier i tektura, opakowania z papieru i tektury; • szkło, opakowania ze szkła; • bioodpady, odpady zielone; • zużyte opony; • odpady z betonu i gruzu ceglanego; • odpadowa papa; • materiały izolacyjne; • zmieszane odpady budowlane i rozbiórkowe; • odpady z odzieży i tekstyliów; • odpady niebezpieczne (chemikalia); • przeterminowane leki; • zużyte baterie i akumulatory; • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; • meble i inne odpady wielkogabarytowe. Przedmiotem zamówienia jest także wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w pojemniki w kolorze: czarnym, żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym/worki koloru: żółtego, niebieskiego, zielonego, brązowego w ilości zgodnej z danymi przekazanymi przez Zamawiającego oraz pojemności zgodnej z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Turawa. Do obowiązku Wykonawcy należy utrzymywanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Dopuszcza się, aby pojemniki były pokryte odpowiednim kolorem, w części nie mniejszej niż 30% zewnętrznej całkowitej powierzchni pojemnika, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów – (Dz. U. z 2021r. poz. 906). Zamawiający przekaże wykaz punktów adresowych i niezbędne dane ilościowe po podpisaniu umowy. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia pojemników najpóźniej do dnia obowiązywania umowy. Wykonawca użyje do wykonania zamówienia własnych narzędzi, materiałów i sprzętu. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Gminy Turawa celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskania wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty. Zaleca się zapoznanie ze specyfiką Gminy Turawa, typem zabudowy, układem komunikacyjnym, lokalizacją i dostępnością miejsc, na których ustawione są pojemniki do zbierania odpadów komunalnych. Należy się zapoznać ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia. Miejsce realizacji wszystkie miejscowości gminy Turawa: Bierdzany, Kadłub Turawski, Kotórz Mały, Kotórz Wielki, Ligota Turawska, Osowiec (wraz z przysiółkiem Trzęsina), Rzędów, Turawa (siedziba gminy, wraz z przysiółkiem Marszałki), Węgry, Zakrzów Turawski, Zawada.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Turawa oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kotorzu Małym. 2. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwany dalej PSZOK, jest zlokalizowany przy ul. Wodnej 18A w Kotorzu Małym (46-045). 3. Prowadzącym PSZOK jest Gmina Turawa. Obsługę techniczną PSZOK pełni Spółka Wodociągi i Kanalizacja Turawa Sp. z o.o. z siedzibą w Turawie przy ul. Opolskiej 43, 46-045 Turawa. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - odbiór u źródła 2) Tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metal, opakowania z metali - odbiór u źródła 3) Papier i tektura, opakowania z papieru i tektury- odbiór u źródła 4) Szkło, opakowania ze szkła - odbiór u źródła 5) Bioodpady - odbiór u źródła 6) Meble i inne odpady wielkogabarytowe - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 7) Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 8) Zużyte opony - odbiór u źródła w ramach tzw. „wystawki” 9) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK): • tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, metal, opakowania z metali; • papier i tektura, opakowania z papieru i tektury; • szkło, opakowania ze szkła; • bioodpady, odpady zielone; • zużyte opony; • odpady z betonu i gruzu ceglanego; • odpadowa papa; • materiały izolacyjne; • zmieszane odpady budowlane i rozbiórkowe; • odpady z odzieży i tekstyliów; • odpady niebezpieczne (chemikalia); • przeterminowane leki; • zużyte baterie i akumulatory; • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; • meble i inne odpady wielkogabarytowe. 5. Wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w pojemniki w kolorze: czarnym, żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym/worki koloru: żółtego, niebieskiego, zielonego, brązowego w ilości zgodnej z danymi przekazanymi przez Zamawiającego oraz pojemności zgodnej z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Turawa. Do obowiązku Wykonawcy należy utrzymywanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Dopuszcza się, aby pojemniki były pokryte odpowiednim kolorem, w części nie mniejszej niż 30% zewnętrznej całkowitej powierzchni pojemnika, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów – (Dz. U. z 2021r. poz. 906). 6. Zamawiający przekaże wykaz punktów adresowych (nieruchomości zamieszkałych na podstawie zabranych deklaracji) z informacją o ilości pojemników i worków przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych w terminie do 14 dni kalendarzowych po podpisaniu umowy. Wykonawca ustawi pojemniki w miejscach wskazanych przez właścicieli nieruchomości. 7. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia pojemników najpóźniej do dnia obowiązywania umowy, tj. do dnia 01.04.2026 r. z zastrzeżeniem iż rozpoczęcie dostawy pojemników winno nastąpić w terminie 14 dni kalendarzowych przed dniem obowiązywania umowy. Zakończenie dostawy pojemników do wszystkich nieruchomości objętych wykazem przekazanym przez Zamawiającego, o którym mowa w ust. 6 winno nastąpić do dnia 01.04.2026 r. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia pojemników zgodnie z zasadami wynikającymi z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Turawa oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów – (Dz. U. z 2021r. poz. 906). 8. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Gminy Turawa celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskania wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty. Zaleca się zapoznanie ze specyfiką Gminy Turawa, typem zabudowy, układem komunikacyjnym, lokalizacją i dostępnością miejsc, na których ustawione są pojemniki do zbierania odpadów komunalnych. 9. Wykonawca jest zobowiązany do zdobycia wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenia i zweryfikowania materiałów przetargowych oraz do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach lub przeoczeniach. 10. Wykonawca użyje do wykonania zamówienia własnych narzędzi, materiałów i sprzętu. 11. Wykonawca zobowiązany będzie do zorganizowania odbioru w ramach tzw. „wystawki” w terminie: 1 raz w roku 2027, 1 raz w roku 2028 oraz 1 raz w roku 2029 w miesiącu marcu. 12. Na terenie zabudowy jednorodzinnej obowiązywać będzie system mieszany: pojemnikowy oraz workowy zbiórki odpadów komunalnych. 13. Na terenie zabudowy wielorodzinnej obowiązywać będzie system pojemnikowy zbiórki odpadów komunalnych. 14. W okresie obowiązywania umowy Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć mieszkańcom nieodpłatnie pojemniki oraz worki w ilości wynikającej z niniejszego opisu zamówienia oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Turawa. 15. Szczegółowe wymagania względem Wykonawcy będą znajdować się w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
Options:
Description of the options: Nie przewiduje się zastosowania prawa opcji, ponieważ zamówienie realizowane będzie na podstawie umowy ramowej zawartej na czas określony, z określonym zakresem świadczenia. Przedmiot zamówienia jest określony w sposób stały i powtarzalny (rodzaj odpadów, częstotliwość odbioru, miejsca odbioru). Ewentualne zmiany warunków realizacji zamówienia wynikające z potrzeb Zamawiającego będą dopuszczalne wyłącznie w zakresie i na zasadach określonych w postanowieniach umowy, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.