2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών σίτισης των δικαιούχων φοιτητών στις πόλεις Πάτρα (Πανεπιστημιούπολη Ρίο και Κουκούλι), Αγρίνιο και Μεσολόγγι για χρονικό διάστημα δύο (2) ετών, με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος
Description: Το ζητούμενο αντικείμενο της παρούσας αφορά στην ανάδειξη αναδόχου/ων για την παροχή υπηρεσιών σίτισης των δικαιούχων δωρεάν σίτισης φοιτητών στις πόλεις Πάτρα (Πανεπιστημιούπολη Ρίο & Κουκούλι), Αγρίνιο και Μεσολόγγι, δηλαδή η πλήρης προετοιμασία - παρασκευή και παροχή γευμάτων για χρονικό διάστημα δύο (2) ετών με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος
Internal identifier: Διακήρυξη 1/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55300000 Restaurant and food-serving services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Σίτιση των δικαιούχων σίτισης φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στην Πάτρα (Πανεπιστημιούπολη Ρίο & Κουκούλι)
Description: Σίτιση των δικαιούχων σίτισης φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στην Πάτρα (Πανεπιστημιούπολη Ρίο & Κουκούλι) για δύο έτη με δικαίωμα προαίρεσης ένα επιπλέον έτος. Εξαιρούνται τα χρονικά διαστήματα των Διακοπών του Πάσχα, των διακοπών των Χριστουγέννων και των θερινών διακοπών (Ιούλιος & Αύγουστος), όπως ορίζονται στην εκάστοτε σχετική απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών, κατά τα οποία χρονικά διαστήματα ο/οι ανάδοχος/οι δεν θα παρέχει/ουν τις υπηρεσίες του/τους Οι ημέρες παροχής υπηρεσιών σίτισης των δικαιούχων φοιτητών, καθορίζονται σε 275 ανά ακαδημαϊκό έτος.
Options:
Description of the options: Δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος (εκτιμώμενη πρόβλεψη από 01/02/2029 ως 31/01/2030)
Lot: LOT-0002
Title: Σίτιση των δικαιούχων σίτισης φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στο Αγρίνιο και Μεσολόγγι
Description: Σίτιση των δικαιούχων σίτισης φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στο Αγρίνιο και Μεσολόγγι για δύο έτη με δικαίωμα προαίρεσης ένα επιπλέον έτος. Εξαιρούνται τα χρονικά διαστήματα των Διακοπών του Πάσχα, των διακοπών των Χριστουγέννων και των θερινών διακοπών (Ιούλιος & Αύγουστος), όπως ορίζονται στην εκάστοτε σχετική απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών, κατά τα οποία χρονικά διαστήματα ο/οι ανάδοχος/οι δεν θα παρέχει/ουν τις υπηρεσίες του/τους Οι ημέρες παροχής υπηρεσιών σίτισης των δικαιούχων φοιτητών, καθορίζονται σε 275 ανά ακαδημαϊκό έτος.
Description of the options: Δικαίωμα προαίρεσης για ένα έτος (κατά πρόβλεψη από 01-02-2029 ως 31-01-2030)