See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Behållare för insamling av förpackningar
Description: Dals-Eds kommun, Färgelanda kommun och Melleruds kommun genomför en gemensam upphandling av behållare för fastighetsnära insamling (FNI) av förpackningar. Upphandlingen avser ett engångsköp av enfackskärl med standardlock i varierande storlekar samt tvåfackskärl med tvådelat lock, 370L. Upphandlingen omfattar även ett antal optioner.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130966:Lot:1
Additional classification (cpv): 44616200 Waste drums
Options:
Description of the options: Kärl i varierande storlekar
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Kärl i varierande storlekar