354613-2026 - Competition
Hungary – Repair and maintenance services – Karbantartási feladatok DBR keretében (2026.)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleKarbantartási feladatok DBR keretében (2026.)
DescriptionAjánlatkérő (AK vagy Ajánlatkérő) a jelen részvételi felhívásban a Kbt. 106-107. § szerinti dinamikus beszerzési rendszert (DBR vagy Dinamikus Beszerzési Rendszer) állít fel. A DBR megnevezése: „Karbantartási feladatok ellátása a Budapest Gyógyfürdői Zrt. részére DBR keretében” AK a Kbt. 107. § (2) bekezdésére hivatkozással rögzíti, miszerint a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírás, mennyiség és a szerződéses feltételek teljes köre (szerződéstervezet) csak az egyes ajánlattételi felhívásokkal egyidejűleg kerül majd megküldésre a közbeszerzési dokumentumok keretében a DBR-hez csatlakozott gazdasági szereplők részére. AK felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (Kr.) 46. § (3)-(5) bekezdéseiben foglaltakra. Ezek alapján az egyes ajánlattételi felhívásokkal egyidejűleg megküldésre kerülő műszaki leírásban meghatározott bármely szabvány, műszaki engedély, műszaki előírás, műszaki ajánlás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, tehát AK az egyenértékű megajánlást elfogadja amennyiben az egyenértékűség a Kr. 46. § (3)-(5) bek. alapján az ajánlatban alátámasztásra kerül. A DBR-rel kapcsolatos alapvető információk az alábbiak: A DBR alapján az AK tulajdonában, vagyonkezelésében, használatában álló (különösen „A teljesítés helye” rovatban megjelölt) ingatlanok (telephelyek) vonatkozásában kerülhet sor az egyes kategóriák esetében hivatkozott fajtájú, rendeltetésű berendezések, eszközök, rendszerek vonatkozásában karbantartási feladatok ellátására, diagnosztikára, illetve a karbantartási- és hibaelhárítási feladatok során feltárt, illetve váratlan okból előállt meghibásodások esetében javításra, felújításra, szükséges esetben eszközcserére, rendszerbővítésre, egyéb kapcsolódó feladatok ellátására. Az egyes kategóriák esetében felsorolt eszközök, rendszerek, illetve a fentiekben hivatkozott és az egyes kategóriák esetében hivatkozott tevékenységek, feladattípusok az Ajánlatkérő igényeinek megfelelő tartalommal és a szükséges összetételben szerepelnek majd az egyes ajánlattételi szakaszok műszaki tartalmában. A Dinamikus Beszerzési Rendszer alapján az annak időtartama alatt kötendő szerződések (megvalósítani kívánt beszerzések) becsült legmagasabb összértéke: nettó 190.000.000,- Ft. „A Közbeszerzési Hatóság keretében működő Tanács útmutatója a dinamikus beszerzési rendszerről” (Útmutató) 4. pontjában foglaltak szerint: „Bár mind az Irányelv, mind a Kbt. a DBR-ek kapcsán kiemeli, hogy azok feloszthatók kategóriákra, a kategóriák sem az (EU) 2015/1986 végrehajtási rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, a Bizottság (EU) 2019/1780 végrehajtási rendeletében [a továbbiakban: (EU) 2019/1780 végrehajtási rendelet], sem a közbeszerzési és tervpályázati hirdetmények feladásának, ellenőrzésének és közzétételének szabályairól, a hirdetmények mintáiról és egyes tartalmi elemeiről, valamint az éves statisztikai összegezésről szóló 44/2015. (XI. 2.) MvM rendeletben [a továbbiakban: 44/2015. (XI. 2.) MvM rendelet] nem jelennek meg. Ennek megfelelően az EKR sem ismer kategóriákat. Amennyiben az ajánlatkérő a DBR felállítására irányuló részvételi felhívásban kategóriákat kíván meghatározni, ezt úgy teheti meg, hogy a hirdetményben technikailag részeket hoz létre, amelyek kapcsán tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy azok nem a Kbt. 61. § (4)-(6) bekezdése szerinti részek, hanem a Kbt. 106. § (4) bekezdése szerinti kategóriáknak minősülnek.” A fentiekre tekintettel Ajánlatkérő rögzíti, hogy a jelen felhívásban a részekre való hivatkozás minden esetben a kategóriára való hivatkozást jelenti. A DBR felállításakor nem kerül sor részek meghatározására, különös tekintettel a kategóriák meghatározására és a Kbt. 106. § (4) bekezdés utolsó mondatában foglaltakra. Ennek vonatkozásában Ajánlatkérő hivatkozni kíván továbbá az Útmutató 4. pontjában foglaltakra: „A DBR felállítására irányuló részvételi felhívásban – a Kbt. 82-84. §-a szerinti meghívásos eljárással ellentétben – még nem szerepel az ajánlatkérő konkrét beszerzési igénye, így még nincs, amit részajánlattétellel fel lehetne osztani. Ami ekkor az ajánlatkérő beszerzési igényeiből előre látható, nem részajánlattételi körökre, hanem kategóriákra osztható fel. Később, a már – kategóriák szerint – felállt DBR keretében megindított ajánlattételi eljárások keretében van lehetősége az ajánlatkérőnek a részekre történő ajánlattételt lehetővé tenni.” Az Ajánlatkérő az alábbi kategóriákra osztja fel a DBR-t, amelyek vonatkozásában az ajánlattételi szakaszok keretében ajánlatkérésre sor kerülhet: 1. Szivattyúk 2. Villamos berendezések 3. Gépészeti berendezések 4. Tisztító- és takarító berendezések 5. Nyílászárók és árnyékolástechnika 6. Csomagmegőrző automaták 7. Hullámkeltő berendezések 8. Órahálózatok 9. Szaunatechnikai eszközök 10. Vízicsúszdák 11. Orvosi műszerek 12. Tűz- és füstvédelemi berendezések A várható beszerzésekkel kapcsolatos információk: A feladat a felsorolt rendszerek és eszközök karbantartásával és javításával és esetleges rendszerbővítéssel kapcsolatos munkák elvégzése, amely során figyelembe kell venni, hogy a létesítmények működő vendégforgalmi egységek és sok esetben műemléki épületek. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: nettó 36.000.000,- Ft. Az egyes kategóriák szerinti feladatok várható tartalma és jellemzői, az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje és a várható, már ismert feladatok az egyes kategóriák (technikailag részek) információinál kerülnek ismertetésre. Karakterkorlátozás miatt folytatás a „Jogorvoslati kérelmek benyújtása” rovatban.
Internal identifierEKR002316482025
Type of procedureOther multiple stage procedure
Main features of the procedureA Kbt. 106-107. § szerinti dinamikus beszerzési rendszer.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
LotLOT-0001
Title1. kategória: Szivattyúk
Description1. kategória: Szivattyúk Az 1. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az AK telephelyein üzemelő szivattyúk jogszabályi és szakmai előírásoknak megfelelő karbantartása, hibafeltárása, diagnosztikája, javítása és felújítása, helyreállíthatatlan hiba esetén új eszköz szállítása. Várható, már ismert feladatok: A feladat az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő szivattyúk (0,25-25KW) jogszabályi és szakmai előírásoknak megfelelő karbantartása, hibafeltárása, diagnosztikája, javítása és felújítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/1
LotLOT-0002
Title2. kategória: Villamos berendezések
Description2. kategória: Villamos berendezések A 2. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az AK telephelyein üzemelő alábbi rendszerek, berendezések, eszközök karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása, valamint a hatósági kapcsolattartás is. A feladat részét képezheti esetleges rendszerbővítés, új kiépítés is. -Gyengeáram, épületfelügyelet és automatika; -Megújuló energiahasznosító berendezések; -Villamosenergia ellátó külső hálózathoz kapcsolódó erősáramú berendezések; -Napelemes energiatermelő rendszerek; -Kisfeszültségű belső elektromos ellátórendszerek hálózatok; -Világítási hálózat (kültér-, beltér-) és ehhez tartozó kapcsoló berendezések; -Technológiai gépészeti berendezések elektromos eszközei; -Biztonsági világítási rendszerek elektromos eszközei; -Villámvédelem, érintésvédelem; -Medencevilágítás és hangosítás; -Kültéri hangosítás. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt rendszerek és eszközök karbantartásával és javításával és esetleges rendszerbővítéssel kapcsolatos munkák elvégzése. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/2
LotLOT-0003
Title3. kategória: Gépészeti berendezések
Description3. kategória: Gépészeti berendezések A 3. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az AK telephelyein üzemelő alábbi rendszerek karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása, valamint a hatósági kapcsolattartás is. A feladat részét képezheti esetleges rendszerbővítés, új kiépítés is. -Lemezes hőcserélők; -Klórgázadagoló berendezések; -Hűtőtornyok; -Hőszivattyúk; -Oxyperm klór-dioxid generátorok; -Gázérzékelők; -Gőzfejlesztők; -Gázkazánok; -Épületgépészeti rendszerek, berendezések; -Vegyszeradagoló szabályozóműszerek. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt rendszerek és eszközök karbantartásával és javításával és esetleges rendszerbővítéssel kapcsolatos munkák elvégzése. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/3
LotLOT-0004
Title4. kategória: Tisztító- és takarító berendezések
Description4. kategória: Tisztító- és takarító berendezések A 4. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az AK telephelyein üzemelő/üzemeltetett alábbi eszközök, berendezések karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat részét képezheti helyreállíthatatlan hiba esetén új eszköz szállítása. -Medenceporszívók; -Takarítógépek; -Medence tisztító robotok. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt eszközök karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/4
LotLOT-0005
Title5. kategória: Nyílászárók és árnyékolástechnika
Description5. kategória: Nyílászárók és árnyékolástechnika Az 5. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az AK telephelyein üzemelő/üzemeltetett alábbi eszközök, berendezések karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti esetleges rendszerbővítés, új kiépítés is. -Nyílászárók (ablakok-ajtók); -Automata ajtók és kapuk; -Kül- és beltéri árnyékolók. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt eszközök karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/5
LotLOT-0006
Title6. kategória: Csomagmegőrző automaták
Description6. kategória: Csomagmegőrző automaták A 6. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő csomagmegőrző automaták, illetve ezek rendszereinek karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti esetleges rendszerbővítés, új kiépítés is. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt eszközök karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/6
LotLOT-0007
Title7. kategória: Hullámkeltő berendezések
Description7. kategória: Hullámkeltő berendezések A 7. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő hullámkeltő berendezések, illetve ezek rendszereinek karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti esetleges cserélendő elemek pótlása. Várható, már ismert feladatok: A feladat hullámkeltő berendezések karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása (cserélendő elemek pótlása). Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/7
LotLOT-0008
Title8. kategória: Órahálózatok
DescriptionA 8. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő órahálózatok karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti helyreállíthatatlan hiba esetén új eszköz szállítása. Várható, már ismert feladatok: A feladat órahálózatok karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/8
LotLOT-0009
Title9. kategória: Szaunatechnikai eszközök
Description9. kategória: Szaunatechnikai eszközök A 9. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő alábbi rendszerek, eszközök karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti esetleges rendszerbővítés, új kiépítés is. -Szaunakályhák; -Szaunavezérlők; -Szauna jéggépek. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt rendszerek és eszközök karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/9
LotLOT-0010
Title10. kategória: Vízicsúszdák
Description10. kategória: Vízicsúszdák A 10. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő vízicsúszdák karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat része lehet a rendszerek felmérése, dokumentálása. A feladat részét képezheti esetleges cserélendő elemek pótlása. Várható, már ismert feladatok: A feladat vízicsúszdák karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása (cserélendő elemek pótlása). Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/10
LotLOT-0011
Title11. kategória: Orvosi műszerek
Description11. kategória: Orvosi műszerek A 11. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemeltetett orvosi műszerek karbantartása, hibafeltárása, és a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása. A feladat részét képezheti esetleges cserélendő eszközök pótlása. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt eszközök karbantartásával és javításával kapcsolatos munkák elvégzése, és esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 14.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/11
LotLOT-0012
Title12. kategória: Tűz- és füstvédelemi berendezések
Description12. kategória: Tűz- és füstvédelemi berendezések A 12. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: A feladat lehet az Ajánlatkérő telephelyein üzemelő tűz- és füstvédelemi rendszerek, berendezések és eszközök karbantartása, hibafeltárása, a karbantartás során észlelt, vagy az AK által jelzett hibák javítása, és egyéb kapcsolódó feladatok. A feladat részét képezheti esetleges cserélendő eszközök pótlása. Várható, már ismert feladatok: A feladat a felsorolt rendszerek és eszközök karbantartásával és javításával és esetleges rendszerbővítéssel kapcsolatos munkák elvégzése, valamint esetleges új eszközök szállítása. Az odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje: 36.000.000,- Ft.
Internal identifierEKR002316482025/12