2. Procedure
Procedure
Title: VF- SERVICEAVTAL FÖR DRIFT OCH UNDERHÅLL AV PORTAR, OMR GBG
Description: Förvaltningen fastighet, stöd och service (FFSS, Västfastigheter) avser upphandla planerat underhåll, avhjälpande underhåll och reservdelar av Portar för områdena Borås, Skaraborg och Uddevalla i Västra Götalandsregionen.
Internal identifier: SFSS 2026-00973
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44221000 Windows, doors and related items
Additional classification (cpv): 44115310 Roller-type shutters, 44221200 Doors, 44221220 Fire doors, 44221240 Garage doors, 44221300 Gates, 45300000 Building installation work, 50000000 Repair and maintenance services, 50700000 Repair and maintenance services of building installations, 50710000 Repair and maintenance services of electrical and mechanical building installations, 50712000 Repair and maintenance services of mechanical building installations
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SFSS 2026-00973
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 44115310 Jalusier, 44221200 Dörrar, 44221220 Branddörrar, 44221240 Garageportar, 44221300 Grindar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000