2. Procedure
Procedure
Title: EU-udbud – Rammeaftale om grønt og vintervedligeholdelse for VEKS I/S
Description: Rammeaftalen vedrører levering af facilityydelser for VEKS I/S omfattende grønt vedligeholdelse og vinterbekæmpelse på VEKS’ lokationer. Ydelserne omfatter blandt andet: - Grøn vedligeholdelse af udearealer og anlæg - Vinterbekæmpelse og glatførebekæmpelse - Vedligeholdelse af grønne områder - Mindre praktiske ad hoc-opgaver relateret til udearealer og anlæg Rammeaftalen tildeles én leverandør. Leverandøren skal stille kvalificeret personale og nødvendigt udstyr til rådighed for udførelse af både planlagte og akutte opgaver på VEKS’ lokationer.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90610000 Street-cleaning and sweeping services
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77314000 Grounds maintenance services, 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0000