2. Procedure
Procedure
Title: Utredningsstöd IT/OT för cyberfysisk Väganläggning
Description: Utredning avser den cyberfysiska väganläggningen med fokus på Infrasystems förmåga och förutsättningar för effektiv leverans, robusthet och kundnytta.
Internal identifier: KOM-420782
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 72220000 Systems and technical consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Utredningsstöd IT/OT för cyberfysisk Väganläggning
354859-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Utredningsstöd IT/OT för cyberfysisk Väganläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareKOM-420782
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001