2. Procedure
Procedure
Title: TVT Asunnot Oy, Jäkärlän puistokatu 24, luhtiportaat
Description: Korjauksen kohteena on Turun Jäkärlässä sijaistevat luhtitalot. Rakennukset ovat valmistuneet vuonna 1991. Luhtiportaita on yhteensä 6 kpl. Korjaustyö sisältää muun muassa seuraavaa: -väliaikaisten portaiden rakentaminen -vanhojen elementtiportaiden purkaminen suunnitelmien mukaisessa laajuudessa -metallirakenteisten kaiteiden ja kaidelevyjen purkaminen ja takaisin asentaminen -uusien elementtiportaiden ja -tasojen asentaminen -uusien katosten sekä niihin liittyvien vesikourujen ja syöksyjen asentaminen -portaisiin liittyvien, olemassa olevien teräsrakenteiden hionta ja maalaus -olemassa olevien teräspilareiden perustusten tarkistaminen ja korjaaminen yksikköhinnoin -uusien rst-käsijohteiden asentaminen.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-049664-LOT-0001