2. Procedure
Procedure
Title: Förmånsportal
Description: Region Västerbotten ska uppfattas som en attraktiv arbetsgivare. Som en del i detta arbete samlar Region Västerbotten sitt medarbetarerbjudande i syfte att förenkla tillgången till och administrationen av olika personalförmåner. Målsättningen är att medarbetare via en gemensam applikation – en förmånsportal – ska kunna ta del av, beställa och administrera sina förmåner på ett enkelt och överskådligt sätt.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118219:Lot:1
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 48400000 Business transaction and personal business software package, 48450000 Time accounting or human resources software package, 48490000 Procurement software package