2. Procedure
Procedure
Title: Combaterea poleiului si deszăpezire pe drumurile județene din administrarea Consiliului Județean Vrancea pe durata a 48 luni calendaristice
Description: Combaterea poleiului și deszăpezire pe drumurile județene din administrarea Consiliului Județean Vrancea pe durata a 48 luni calendaristice pentru Lotul I -NORD si Lotul II - SUD in vederea mentinerii viabilitatii drumurilor pe timp de iarna si asigurarii circulatiei rutiere in conditii de siguranta a traficului. Rețeaua de drumuri care face obiectul prestației este prezentată în Anexa nr. 1. Drumurile județene sunt clasificate pe nivele de intervenție conform Anexei 2 și sunt împărțite pe loturi conform Anexei 3 (Lot I-sector Nord) și Anexei 4 (Lot II-sector Sud). Contractele subsecvente se vor încheia anual, cate un contract subsecvent pentru fiecare lot. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru lot I/NORD - 4.886.845,39 lei fără TVA; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru lot II/SUD - 4.886.845,39 lei fără TVA.
Internal identifier: 0
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sector NORD
Description: Servicii de combatere a poleiului si deszăpezire pe drumurile judeţene din administrarea Consiliului Judetean Vrancea pe durata a 48 luni calendaristice, respectiv pentru iernile 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, 2029-2030. Perioada de desfășurare a prestațiilor este cuprinsa între: 15 noiembrie anul curent – 15 martie anul următor. În funcție de condițiile meteo-rutiere această perioadă poate fi modificată prin notificarea scrisă a achizitorului. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru aferente lotului 1(Nord) se regasesc in Centralizator Lot1 Nord. Valoarea maximă estimată a acordului cadru pentru lot I/NORD este de 19.547.381,57 lei fără TVA. Valoarea estimată maxima (aferent unor cantitati maxime) a celui mai mare contract subsecvent pentru lot I/NORD este de 4.886.845,39 lei fără TVA; Detalii suplimentare cu privire la serviciile ce urmează a fi prestate pe drumurile judetene aferente aferente Lotului I NORD se regasesc in caietul de sarcini si anexele la acesta. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde o singura data solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: SECTOR SUD
Description: Servicii de combatere a poleiului si deszăpezire pe drumurile judeţene din administrarea Consiliului Judetean Vrancea pe durata a 48 luni calendaristice, respectiv pentru iernile 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, 2029-2030. Perioada de desfășurare a prestațiilor este cuprinsa între: 15 noiembrie anul curent – 15 martie anul următor. În funcție de condițiile meteo-rutiere această perioadă poate fi modificată prin notificarea scrisă a achizitorului. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru aferente lotului 2(Sud) se regasesc in Centralizator Lot 2 SUD. Valoarea maximă estimată a acordului cadru pentru lot II/SUD este de 19.547.381,57 lei fără TVA. Valoarea estimată maxima (aferent unor cantitati maxime) a celui mai mare contract subsecvent pentru lot II/SUD este de 4.886.845,39 lei fără TVA; Detalii suplimentare cu privire la serviciile ce urmează a fi prestate pe drumurile judetene aferente aferente Lotului II/SUD se regasesc in caietul de sarcini si anexele la acesta. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde o singura data solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 2