356672-2022 - ResultRomania-Târgu Jiu: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„CL13- Executie retele de canalizare si apa in Tismana inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”
Reference number: 20415711/2021/I/17
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Lucrările de constructie pentru executia de lucrari pentru „ CL13 Executie retele de canalizare si apa in Tismana inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”, includ:
Obiect 1. Retea de distributie apa potabila
Subobiect 1.1. Remodelare hidraulica conducta transport Ruseata – Gornovita
Subobiect 1.2. Reabilitare partiala retea distributie in Gornovita, Topesti si Valcele
Subobiect 1.3. Conducte de transport si echilibrare hidraulica retea de distributie
Subobiect 1.4. Statii de pompare pentru ridicarea presiunii in reteaua de distributie
Subobiect 1.5. Camine de sectorizare pe reteaua de distributie existenta
Obiect 2. Retea de canalizare menajera
Subobiect 2.1. Infiintare retea de canalizare in zona centrala a orasului Tismana si localitatile Pocruia, Isvarna, Costeni si Celei.
Subobiect 2.2. Statii noi de pompare pentru transportul apelor uzate si conducte de refulare
Durata de executie – 821 zile (27 luni)
Lucrarile includ:
a) Lucrari de constructie.
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
c) Testare si punere in functiune.
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 1095 zile
e) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1095 zile.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- in a 25- a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatea totală sau domeniul
Lucrările de constructie pentru executia de lucrari pentru „CL13 Executie retele de canalizare si apa in Tismana inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”, includ:
Subobiect 1.1. Remodelare hidraulica conducta transport Ruseata – Gornovita L= 2.798 m
Subobiect 1.2. Reabilitare partiala retea distributie in Gornovita, Topesti si Valcele L= 6.535 m
Subobiect 1.3. Conducte de transport si echilibrare hidraulica retea de distributie L= 6.635 m
Subobiect 1.4. Statii de pompare pentru ridicarea presiunii in reteaua de distributie 2 buc
Subobiect 1.5. Camine de sectorizare pe reteaua de distributie existenta 7 buc
Subobiect 2.1. Infiintare retea de canalizare in zona centrala a orasului Tismana si localitatile Pocruia, Isvarna, Costeni si Celei L= 32.300 m
Subobiect 2.2. Statii noi de pompare pentru transportul apelor uzate si conducte de refulare 16 buc si conducte de refulare pe o lungime totala de 7.250 m
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde Perioada de Garantie de 1095 zile