See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Componente pentru Sistemul BPM
Description: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția de Componente pentru Sistemul BPM conform cerintelor din caietul de sarcini. Componentele ce vor funcționa în final ca Sistemul BPM, împreună cu alte componente deținute de autoritatea contractantă, controleză setările elementelor individuale de focalizare și direcție (de exemplu, cvadrupoli și magneții de direcție) în linia fasciculului de electroni si sunt esențiale pentru corecția focalizării fasciculului de electroni, ajungând astfel la parametrii specificați în TDR-ul VEGA. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier: 36/ELI/AP/P/10.12.2024, pozitie PAP 1002P
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31710000 Electronic equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția de Componente pentru Sistemul BPM conform cerintelor din caietul de sarcini. Componentele ce vor funcționa în final ca Sistemul BPM, împreună cu alte componente deținute de autoritatea contractantă, controleză setările elementelor individuale de focalizare și direcție (de exemplu, cvadrupoli și magneții de direcție) în linia fasciculului de electroni si sunt esențiale pentru corecția focalizării fasciculului de electroni, ajungând astfel la parametrii specificați în TDR-ul VEGA. Componentele sistemului BPM (beam position monitor – monitoare de poziție a fasciculului ), sunt prezente în componența sistemului VEGA, pentru a măsura, atât poziția orizontală, cât și cea verticală a fasciculului de electroni pe măsură ce acesta trece prin setul de 2, 3 sau 4 magneți. Sistemul BPM va permite direcționarea în interiorul LINAC-ului și menținerea alinierii fasciculului de electroni în apropierea centrului acceleratorului. Dacă fasciculul este decalat în direcția verticală sau orizontală față de centrul BPM, atunci induce o oscilație a câmpului electromagnetic. Acest câmp este analizat cu sistemul electronic BPM pentru a produce un semnal proporțional cu poziția fasciculului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31224400 Connection cables, 38341100 Electron-beam recorders, 39151100 Racking, 51110000 Installation services of electrical equipment, 71356300 Technical support services, 71632000 Technical testing services, 79632000 Personnel-training services