See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ,, Servicii de intretinere curenta pe timp de iarna, An I – An IV a drumurilor nationale din administrarea DRDP Cluj – Lot 1 A3 CAMPIA TURZII – BORS, LOT 2 A10 TURDA SEBES, LOT 3 - SDN CLUJ, LOT 4 SDN BISTRITA, LOT 5 SDN ORADEA, LOT 6 SDN BAIA MARE, LOT 7 SDN ALBA, LOT 8 SDN SATU MARE și LOT 9 SDN ZALAU – Acord cadru
Description: Obiectul acordului cadru il constituie ,, Servicii de intretinere curenta pe timp de iarna, An I – An IV a drumurilor nationale din administrarea DRDP Cluj – Lot 1 A3 CAMPIA TURZII – BORS, LOT 2 A10 TURDA SEBES, LOT 3 - SDN CLUJ, LOT 4 SDN BISTRITA, LOT 5 SDN ORADEA, LOT 6 SDN BAIA MARE, LOT 7 SDN ALBA, LOT 8 SDN SATU MARE și LOT 9 SDN ZALAU Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Clauze de revizuire cf. art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, care anticipează eventualele modificări ce pot interveni în derularea contractului sunt urmatoarele: 1) Partile contractului; 2) Preţul contractului subsecvent; 3) Durata contractului subsecvent; 4) Subcontractanti.Terti; 5) Modalitati de plata si recuperare a creanţelor; 6) Inspecții/testari/verificari conform prevederii din acordul-cadru si contractul subsecvent -model. Prezentul acord –cadru nu reprezinta baza legala pentru angajarea fondurilor publice. In baza acestui acord-cadru se vor atribui contracte subsecvente care constituie temei legal pentru plata. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.
Internal identifier: 6054368/2024/3279/S/1+2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 1 Autostrada A3 Campia Turzii-Bors
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 1 Autostrada A3 Campia Turzii-Bors. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 1 Autostrada A3 Campia Turzii-Bors.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: 2 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’-Lot 2: Autostrada A10 Turda Sebes
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 2: Autostrada A10 Turda Sebes. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 2: Autostrada A10 Turda Sebes.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: 3 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 3: SDN Cluj
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 3: SDN Cluj. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 3: SDN Cluj.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: 4 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 4: SDN Bistrita
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 4: SDN Bistrita Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 4 SDN Bistrita
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: 5 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’-Lot 5 SDN Oradea
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 5 SDN Oradea. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 5 SDN Oradea.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: 6- Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 6: SDN Baia-Mare
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 6: SDN Baia-Mare. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 6 SDN Baia-Mare.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: 7 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’-Lot 7: SDN Alba
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 7: SDN Alba Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 7 SDN Alba.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: 8 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 8 : SDN Satu-Mare
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna - Lot 8 : SDN Satu-Mare. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 8 : SDN Satu-Mare.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: 9 - Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, An I - An IV a drumurilor nationale si autostrazilor din administrarea D.R.D.P. Cluj ’’- Lot 9: SDN Zalau
Description: Servicii de Intretinere curenta pe timp de iarna, Lot 9: SDN Zalau. Se estimează o frecvență de atribuire a contractelor subsecvente de minim 1 contract subsecvent / an pentru fiecare lot în parte. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordurilor cadru sunt înscrise în Anexa nr. 2 „Centralizator financiar al lucrărilor de întreținere curentă iarnă ANUL I – ANUL ANUL IV” pentru Lot 9 SDN Zalau
Internal identifier: 9