359811-2022 - ResultRomania-Oradea: Special-purpose motor vehicles
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare autospeciale RFSS 6x6 si 4x4, ambulanta sanitara si kit mobil de comanda cu autoturism dedicat
Reference number: 73452.2022.A5
II.1.2.
Main CPV code
34144000 Special-purpose motor vehicles
II.1.4.
Short description
LOT 1 - 1 buc. Autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 6X6 minim 36 de luni, respectiv 12 luni pentru furnizare, punere în funcțiune și instruire personal, la care se adaugă minim 24 de luni garanția echipamentului furnizat
LOT 2 - 1 buc. Autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 4X4 minim 36 de luni, respectiv 12 luni pentru furnizare, punere în funcțiune și instruire personal, la care se adaugă minim 24 de luni garanția echipamentului furnizat
LOT 3 - 1 buc. Ambulanță sanitară dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenție în caz de urgență minim 30 de luni, respectiv 6 luni pentru furnizare, punere în funcțiune și instruire personal, la care se adaugă minim 24 de luni garanția echipamentului furnizat
LOT 4 - 1 buc. Kit punct mobil de comandă cu autoturism de transport dedicat minim 30 de luni, respectiv 6 luni pentru furnizare, punere în funcțiune și instruire personal, la care se adaugă minim 24 de luni garanția echipamentului furnizat
La aceste termene se vor adăuga termenul de garanție extinsă ofertat de furnizor, termen care reprezintă un factor de evaluare al ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Ambulanta sanitara dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenție in caz de urgente
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34144000 Special-purpose motor vehicles, 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 80510000 Specialist training services
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare ambulanta sanitara dotata cu toate echipamentele necesare pentru interventie in caz de urgenta, instruire personal si service pe perioada de garantie conform cerintelor caietului de sarcini nr. 9260/21.12.2021
Autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 4X4
Lot No: 2
34144213 Fire engines, 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 80510000 Specialist training services
Furnizare autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 4x4, instruire personal si service pe perioada de garantie conform cerintelor caietului de sarcini 9260/21.12.2021
Kit punct mobil de comanda cu autoturism dedicat
Lot No: 4
Furnizare Kit punct mobil de comanda cu autoturism dedicat, instruire personal si service pe perioada de garantie conform cerintelor caietului de sarcini 9260/21.12.2021
Autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 6X6
Lot No: 1
Furnizare autospecială stins incendii dotată cu toate echipamentele necesare pentru intervenții 4X4, instruire personal si service pe perioada de garantie conform cerintelor caietului de sarcini 9260/21.12.2021