360399-2020 - ResultRomania-Craiova: Installation services of electrical equipment
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de instalare și configurare comunicație echipamente SMI
Reference number: 2020_18
II.1.2.
Main CPV code
51110000 Installation services of electrical equipment
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentei proceduri il constituie realizarea unui acord cadru care sa cuprinda servicii de instalare si configurare comunicatie echipamente SMI, detaliate astfel:
— Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie,
— Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de prestator.
Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru, respectiv ale contractelor subsecvente sunt redate in Caietul de sarcini cap. 3.1.
Valoarea maxima a acordului cadru: 43.010.800 Lei
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 17.894.500 Lei
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
51112100 Installation services of electricity distribution equipment
II.2.4.
Description of the procurement