361852-2023 - ResultRomania-București: Antivirals for systemic use
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Medicamente HIV 2
Reference number: 9524980/2022/AP-1-64
II.1.2.
Main CPV code
33651400 Antivirals for systemic use
II.1.4.
Short description
Achiziție medicamente conform Secțiunea II.2 Lista de loturi din prezentul anunț și Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente HIV 2.
Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Dolutegravirum 50mg
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente HIV 2
Dolutegravirum + Abacavirum + Lamivudinum 50mg/600mg/300mg
Lot No: 2