2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa technicznych środków materiałowych, do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa technicznych środków materiałowych do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2 . Informację dotyczące rodzaju oraz ilości poszczególnego asortymentu zostaną przekazane na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 2. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. 3. Zgodnie z art. 404 ust. 1 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa może ubiegać się Wykonawca mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień.
Previous notice: 259084-2026
Internal identifier: 72/2026/D-OiB
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do armat przeciwlotniczych ZU-23-2, stanowiących element uzbrojenia wykorzystywanego do realizacji zadań związanych z zapewnieniem zdolności operacyjnych oraz utrzymaniem gotowości bojowej. Brak powyższych wstrzyma eksploatację posiadanych przez Siły Zbrojne RP 23 mm armat przeciwlotniczych, mających szczególne znaczenie dla utrzymania Narodowego Systemu Obrony Przeciwlotniczej. Zamawiający nie mógł przewidzieć wystąpienia pilnej potrzeby wykonania zamówienia. Zaistniała sytuacja w żaden sposób nie jest przez Zamawiającego zawiniona, a z powodu jej zaistnienia Zamawiający staje przed koniecznością natychmiastowego wykonania przedmiotowego zadania. Z uwagi na powyższe Zamawiający zmuszony jest do natychmiastowej reakcji na postawione zadanie i uruchomienie postępowania na zakup przedmiotowych technicznych środków materiałowych w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji zaniechania niezwłocznego podjęcia działań mających na celu dokonanie zakupu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, a z konieczności niezwłocznego zabezpieczenia dostaw części zamiennych, co jest bezpośrednio związane z ograniczonymi stanami magazynowymi oraz realnym ryzykiem utraty ciągłości zabezpieczenia logistycznego, a także koniecznością utrzymania sprawności technicznej uzbrojenia o istotnym znaczeniu dla realizacji zdań w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa. Ponadto środki finansowe przeznaczone na realizację zadania zostały zabezpieczone i przydzielone Zamawiającemu na rok bieżący. Zaistniała sytuacja powoduje, iż Zamawiający nie może procedować udzielenia zamówienia w zwykły sposób i musi posłużyć się szczególnymi środkami do realizacji zamówienia, przewidzianymi w ustawie Pzp.
Main features of the procedure: Zamawiający nie ogranicza liczby Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert oraz zaprosi do złożenia oferty wszystkich Wykonawców, którzy złożyli niepodlegające odrzuceniu wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35340000 Parts of firearms and ammunition
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa technicznych środków materiałowych do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa technicznych środków materiałowych do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2. Informacje dotyczące rodzaju oraz ilości poszczególnego asortymentu zostaną przekazane na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 2. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji.
Internal identifier: Dostawa technicznych środków materiałowych do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2