See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DB-CL-06 Extindere și realizare stații de epurare în Fieni, Răcari, Nucet, Băleni, Mătăsaru, Corbii Mari, Morteni, Vișina, Potlogi, Târgoviște, Găești, Titu
Description: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-06 Extindere și realizare stații de epurare în Fieni, Răcari, Nucet, Băleni, Mătăsaru, Corbii Mari, Morteni, Vișina, Potlogi, Târgoviște, Găești, Titu”, incluzand: -Ob. 1: Extindere stație de epurare Fieni (14.905 l.e.), inclusiv reabilitare conducta by-pass -Ob. 2: Construcție stație de epurare Răcari (3.686 l.e.) -Ob. 3: Construcție stație de epurare Nucet (6.615 l.e.) -Ob. 4: Extindere stație de epurare Băleni (6.838 l.e.) -Ob. 5: Construcție linie nouă de epurare la stația de epurare Mătăsaru (3.885 l.e.), inclusiv SPAU si colector de refulare -Ob. 6: Construcție linie nouă de epurare la stație de epurare Corbii Mari (2.252 l.e.) -Ob. 7: Extindere stație de epurare Morteni (1.520 l.e.) -Ob. 8: Construcție linie nouă de epurare la stația de epurare Răscăeți existenta, pentru Vișina (2.576 l.e.) -Ob. 9: Extindere stație de epurare Potlogi (4.764 l.e.) -Ob.10: Extin. capac. de stocare temporară a nămolului desh. (2240 mc) la stația de ep. Târgoviște Sud -Ob. 11: Extin. capac. de stocare temporară a nămolului desh. (926 mc) la stația de ep. Găești -Ob. 12: Extin. capac. de stocare temporară a nămolului desh. (1400 mc) la stația de ep. Titu In cadrul Contractului, au fost definite urmatoarele sectoare de lucrari: •Sector 1: Statia de epurare Fieni – extindere; •Sector 2: Statia de epurare Racari – constructie noua; •Sector 3: Statia de epurare Nucet – constructie noua; •Sector 4: Statia de epurare Baleni – extindere; •Sector 5: Statia de epurare Matasaru – extindere; •Sector 6: Statia de epurare Corbii Mari – extindere; •Sector 7: Statia de epurare Morteni – extindere; •Sector 8: Statia de epurare Rascaeti (Visina) – constructie noua; •Sector 9: Statia de epurare Potlogi – extindere; •Sector 10: Statia de epurare Targoviste Sud – extindere platforme stocare namol; •Sector 11: Statia de epurare Gaesti – extindere platforme stocare namol; •Sector 12: Statia de epurare Titu – extindere platforme stocare namol. Activitatile de proiectare si executie lucrari se vor realiza etapizat, dupa cum urmeaza: Etapa I -Sector 1. Statia de epurare Fieni (inclusiv reabilitare conducta de by-pass) – extindere -Sector 3. Statia de epurare Nucet – constructie noua -Sector 4. Statia de epurare Baleni – extindere Etapa II -Sector 5. Statia de epurare Matasaru (inclusiv statie de pompare SPAU 2 Tetcoiu si colector de refulare) – extindere -Sector 7. Statia de epurare Morteni – extindere -Sector 8. Statia de epurare Rascaeti (Visina) – extindere Etapa III -Sector 2. Statia de epurare Racari – constructie noua -Sector 6. Statia de epurare Corbii Mari – extindere -Sector 9. Statia de epurare Potlogi – extindere Etapa IV -Sector 10. Statia de epurare Targoviste Sud – extin. platforme stocare namol -Sector 11. Statia de epurare Gaesti – extin. platforme stocare namol -Sector 12. Statia de epurare Titu – extin. platforme stocare namol In cadrul unui sector, lucrarile se vor executa concomitent, astfel incat, la finalizarea exec., fiecare sector sa fie operational. Contractul include: a)Elaborare Proiect Tehnic in conf. cu legislatia nationala, incluzand toate docum. necesare (memorii, desene, calcule etc.); b)Elab. pr. docum. necesare obtinerii autoriz. si avizelor nec. executiei; c)Lucrari de constructie; d)Furnizare si montaj utilaje si echip. tehn.; e)Testare si punere in functiune; f)Remed. event. defecte aparute in Per. de Garantie. Durata de proiectare și executie a lucr. si punere in functiune a instal. este de 29 luni. Activitatea de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea Autoriz. de Construire) se va desfasura esalonat (in conf. cu Etapele definite) pe o per. de max.12 luni de la data de incepere a contr.. Per. de Garantie este de 36 luni. NOTE:1.Numarul de zile până la care Op. ec. interesati pot solicita clarif. inainte de data lim. de dep. of. este de 19 zile. 2. Termene lim. pana la care E.C. va rasp. sol. de clarif/informatii supl.: 11 zile inainte de data limita de dep. a of.
Internal identifier: DB-CL- 06
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232420 Sewage work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-06 Extindere și realizare stații de epurare în Fieni, Răcari, Nucet, Băleni, Mătăsaru, Corbii Mari, Morteni, Vișina, Potlogi, Târgoviște, Găești, Titu”. Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 29 luni. Activitatea de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea Autorizatiilor de Construire) se va desfasura esalonat (in conformitate cu Etapele descrise in Capitol 2, Sectiunea 1, Partea 1 – Cerinte specifice proiectului, cap. 3 Cerinte generale de proiectare) pe o perioada de maximum 12 luni de la data de incepere a contractului. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 2,917,875.80 lei, pentru realizare racorduri electrice noi și surplus de putere. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works