See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACORD CADRU DE FURNIZARE „ MEDICAMENTE PENTRU PROGRAME ȘI BOLI RARE” PENTRU INSTITUTUL NAȚIONAL PENTRU SĂNĂTATEA MAMEI ȘI COPILULUI "ALESSANDRESCU-RUSESCU BUCUREȘTI
Description: Produsele ce fac obiectul prezentei proceduri fac parte din categoria produselor ce stau la baza asigurării tratamentului pacienților, iar în lipsa acestora crescând riscul vital, încălcarea normelor și protocoalelor medicale sau imposibilitatea acordării asistenței medicale. Prin prezenta procedură se vor achiziționa medicamente în forma de prezentare și cantitățile solicitate prin caietul de sarcini. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel : Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 14 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4266308_2024_PAAPD1487873
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Deferoxaminum 500 mg pulbere pt. sol. Inj.
Description: Cantitatile minime si maxime se regasesc la nivelul caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Emicizumab 150 mg/ml solutie injectabila x 0,4ml
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Eptacog alfa activat 1mg ( 50 KUI )
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Factor IX de coagulare 1000 UI pulbere pt sol perf
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Factor VIII de coagulare uman ( rDNA ) rurioctocog alfa pegol corespunzator unei concentratii de 100UI dupa reconstituire cu 5ml solvent
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Factor VIII de coagulare uman ( rDNA ) rurioctocog alfa pegol corespunzator unei concentratii de 200UI dupa reconstituire cu 5ml solvent
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Factor VIII de coagulare uman ( rDNA ) rurioctocog alfa pegol corespunzator unei concentratii de 40 UI dupa reconstituire cu 5ml solvent
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Factor VIII de coagulare uman ( rDNA ) rurioctocog alfa pegol corespunzator unei concentratii de 50UI/ml dupa reconstituire cu 5ml solvent
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Factor VIII de coagulare uman 500UI ( medicamentul contine aproximativ 50UI/ml atunci cand este reconstituit cu solventul furnizat si factor von Willebrand FvW:Rco aproximativ ≤ 60UI/ml)
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Factor VIII de coagulare umana 100UI/ml x 10ml
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Factor VIII de coagulare umana si factor Von Willebrand 1000 UI/750 UI
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Factor VIII de coagulare umana si factor Von Willebrand 250UI/190 I pulbere pt sol inj
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Factor VIII de coagulare umana si factor Von Willebrand 500 UI/375 UI
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Octacog alfa 1000 UI pulbere pt sol inj
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Efmoroctocog alfa 2000 UI pulbere+ solvent
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Azathioprinum 50 mg
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Bevacizumab 25mg/ml x 4ml
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Calcii folinas 10mg/ml x 10ml
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Carboplatinum 10mg/ml x 45ml
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Cisplatinum 10mg
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Cisplatinum 1mg/ml x 50 ml ( 50 mg )
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Cyclophosphamidum 200 mg
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Cytarabinum 20mg/ml
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Cytarabinum100mg/ml sol inj x 10ml
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Docetaxelum 20mg
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Docetaxelum 80 mg/4 ml conc pt sol perf
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Doxorubicinum 2 mg/ml x 10ml
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Doxorubicinum 2mg/ml x 100ml
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Doxorubicinum 2mg/ml x 25ml
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Epirubicinum 10 mg
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Epirubicinum 2mg/ml solutie injectabila/perfuzabina x 100ml
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Epirubicinum 50mg
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Etoposidum 20mg/ml concentrat pentru solutie perfuzabila x 10ml
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Gemcitabinum 100 mg/ ml x 10 ml
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Gemcitabinum 200mg
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Methotrexatum 10 mg/ml x 0.75 ml
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Methotrexatum 10 mg/ml x 1 ml
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Methotrexatum 10 mg/ml x 1.5 ml
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Methotrexatum 10 mg/ml x 2 ml
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Methotrexatum 10mg/ml x 2ml seringa preumpluta
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Paclitaxelum 30mg
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Paclitaxelum 6mg/ml x 16.7ml ( 100 mg )
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Pertuzumab 420 mg concentrat pentru solutie perfuzabila x 14 ml
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Rituximabum 10mg/ml x 50ml
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Sandimmun 25mg
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Topotecanum 1mg/ml x 2ml
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Trastuzumabum deruxtecanum 100mg pulbere pentru solutie perfuzabila
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Trastuzumabum emtansinum 100mg
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: Trastuzumabum emtansinum 160 mg
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: Vinorelbinum 10mg
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: Vinorelbinum 50mg
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: Sapropterinum 100mg
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Imunoglobulina normala pentru administrare intravasculara (max 25mcg/ml IgA) x 25 ml
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: Imunoglobulina normala pentru administrare intravasculara (max 50mcg/ml IgA) x 50 ml
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: Imunoglobulina normala pentru administrare intravasculara 100 mg/ml x 25 ml ( 2.5 g )
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: Imunoglobulina normala pentru administrare intravasculara 100 mg/ml x 50 ml ( 5 g )
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: Imunoglobulina umana normala 100mg/ml ( pentru administrare intravasculara ) flacon 25 ml
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: Imunoglobulina umana normala 100mg/ml ( pentru administrare intravasculara ) flacon 50 ml
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: Imunoglobulina umana normala 100mg/ml 9 max.140mcg/ml IgA) cu hialuronidaza- solutie perfuzabila pentru administrare subcutanata x 100 ml
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: Imunoglobulina umana normala 100mg/ml 9 max.140mcg/ml IgA) cu hialuronidaza- solutie perfuzabila pentru administrare subcutanata x 50 ml
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: Imunoglobulina umana normala 100mg/ml 9 max.140mcg/ml IgA) cu hialuronidaza- solutie perfuzabila pentru administrare suncutanata x 25 ml
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: Imunoglobulina umana normala pt adm iv cu Ig G1 57% si Ig G2 37%, Ig G3 3% , IgG4 3%, cu continut maxim de Ig A de 900micrograme /ml - solutie 50g/l , flacon de 10g/200 ml
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: Imunoglobulina umana normala pt adm iv cu Ig G1 57% si Ig G2 37%, Ig G3 3% , IgG4 3%, cu continut maxim de Ig A de 900micrograme /ml - solutie 50g/l , flacon de 5g/100ml
Internal identifier: 63