363514-2021 - ResultRomania-Cluj-Napoca: General management consultancy services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CS1 – Asistență tehnică pentru managementul proiectului „Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020”
II.1.2.
Main CPV code
79411000 General management consultancy services
II.1.4.
Short description
Obiectivul general al acestui contract îl reprezintă furnizarea de servicii de specialitate pentru asigurarea implementării eficiente a proiectului major „Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020” prin acordarea de asistență tehnică pentru managementul proiectului și acordarea de suport tehnic specializat pentru întărirea capacității OR în optimizarea managementului și exploatării infrastructurii realizate prin proiect.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Prin realizarea contractului de asistență tehnică va fi asigurată finalizarea cu succes a proiectului.
Activitățile ce vor fi realizate în cadrul contractului de asistență tehnică sunt:
— Activitatea 1 – „Suport în managementul proiectului”;
— Activitatea 2 – „Balanța apei. Managementul pierderilor în sistemele de apă și a infiltrațiilor/exfiltrațiilor în sistemele de apă uzată”;
— Activitatea 3 – „Actualizarea sistemului GIS”;
— Activitatea 4 – „Dezvoltarea unui sistem de management modern digitalizat al infrastructurii de apă și apă uzată realizată prin proiect”;
— Activitatea 5 – „Sprijin în managementul nămolului”;
— Activitatea 6 – „Actualizarea master-planului regional”;
— Activitatea 7 – „Elaborare documentații de atribuire pentru achiziții în cadrul proiectului”.