364380-2023 - ResultRomania-București: Orthopaedic implants
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare piese de schimb, consumabile si materiale sanitare
Reference number: 2022428357007
II.1.2.
Main CPV code
33183100 Orthopaedic implants
II.1.4.
Short description
Furnizare piese de schimb, consumabile si materiale sanitare - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Componente motoare multifunctionale
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts, 31111000 Adapters, 31224400 Connection cables, 33169000 Surgical instruments, 42113172 Blades
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Materiale de osteosinteza
Lot No: 1
Componente imagine video atroscopica
Lot No: 3
38635000 Telescopes, 31224400 Connection cables, 33140000 Medical consumables