See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: PH –CL-09- Construire rețele de alimentare cu apă și canalizare Aglomerarea Provita
Description: Contractul de lucrari „Construire retele de alimentare cu apa si canalizare Aglomerarea Provita ” cuprinde: Obiect 1 – Conductă de aducțiune apă potabilă rezervor Adunati - Provita de Sus Sub-obiectul 1.1 – Conducta de aductiune Adunati – Provita de Sus Obiect 2 - Executie rețea de canalizare in comuna Adunati Sub-obiectul 2.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Adunati Sub-obiectul 2.2 Statii de Pompare ape uzate in comuna Adunati Sub-obiectul 2.3 – Conducte de refulare in comuna Adunati Obiect 3 –Executie rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 3.1 –Înființare rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 3.2 – Statie de pompare apa potabila – comuna Provita de Sus Obiect 4 - Executie rețea de canalizare in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.2 - Statii de Pompare ape uzate in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.3 –Conducte de refulare in comuna Provita de Sus Obiect 5 –Executie rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 5.1 –Înființare rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 5.2 – Statie de pompare apa potabila – comuna Provita de Jos Obiect 6 - Executie rețea de canalizare in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 6.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 6.2 Statii de Pompare ape uzate in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 6.3 – Conducte de refulare in comuna Provita de Sus Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de este 688.000 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Internal identifier: 16826034/2023/CL9,;16826034_2023_PAAPD1401011
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: II.2.4 Descrierea achizitiei publice Contractul de lucrari „Construire retele de alimentare cu apa si canalizare Aglomerarea Provita ” cuprinde: Obiect 1 – Conductă de aducțiune apă potabilă rezervor Adunati - Provita de Sus Sub-obiectul 1.1 – Conducta de aductiune Adunati – Provita de Sus Obiect 2 - Executie rețea de canalizare in comuna Adunati Sub-obiectul 2.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Adunati Sub-obiectul 2.2 Statii de Pompare ape uzate in comuna Adunati Sub-obiectul 2.3 – Conducte de refulare in comuna Adunati Obiect 3 –Executie rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 3.1 –Înființare rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 3.2 – Statie de pompare apa potabila – comuna Provita de Sus Obiect 4 - Executie rețea de canalizare in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.2 - Statii de Pompare ape uzate in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 4.3 –Conducte de refulare in comuna Provita de Sus Obiect 5 –Executie rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 5.1 –Înființare rețea de alimentare cu apa in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 5.2 – Statie de pompare apa potabila – comuna Provita de Jos Obiect 6 - Executie rețea de canalizare in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 6.1 – Înființare rețea de canalizare menajeră in comuna Provita de Jos Sub-obiectul 6.2 Statii de Pompare ape uzate in comuna Provita de Sus Sub-obiectul 6.3 – Conducte de refulare in comuna Provita de Sus Valoarea contractului include Rezerva de implementare (sume provizionate) conform celor mentionate in Cap.4, Sectiunea 4 - Liste de cantitati, Cantitati Provizionate, respectiv 688.000,00 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate la nivelul formularului de propunere financiara reprezinta suma fixa nominala, nemodificabila” si sunt incluse in valoarea estimata a contractului. Contractul „Construire retele de alimentare cu apa si canalizare Aglomerarea Provita ” se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 24 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work