2. Procedure
Procedure
Title: Rámcová dohoda na dodávky panelů balistických TBO 5 CZ sada 2 ks - 2025
Description: Panel balistický TBO 5 CZ (sada 2 ks) – 3.000 sad
Internal identifier: PPR-15676/ČJ-2025-990640
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35815100 Bullet-proof vests
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Čl. 13 Vyhrazené změny závazku závazného vzoru textu rámcové dohody /1/ Jestliže vznikne na straně prodávajícího stav ovlivněný vyšší mocí, který způsobuje nemožnost dodání plnění dle této dohody, resp. konkrétní objednávky, prodávající bez zbytečného odkladu uvědomí centrálního zadavatele písemně o takových podmínkách a jejich příčině. Pokud není v konkrétní objednávce písemně stanoveno jinak, bude prodávající pokračovat v realizaci svých závazků vyplývajících ze smluvního vztahu v rozsahu svých nejlepších možností a schopností a bude hledat alternativní prostředky pro realizaci té části plnění, které brání vyšší moc, přičemž však nebude ve vztahu k této části plnění v prodlení. Pokud by podmínky vyšší moci trvaly déle než sto dvacet (120) dní, je centrální zadavatel oprávněn od této dohody nebo její části odstoupit, respektive zrušit konkrétní objednávku. Pro účely této dohody „vyšší moc“ znamená událost, která je mimo kontrolu smluvní strany, nastalá po podpisu této dohody, kterou nebylo možno předvídat, ke které došlo bez jejího zavinění, pokud nebyla způsobena její chybou či nedbalostí. Pro aplikaci ustanovení o vyšší moci se dále uplatní následující pravidla: a) Takovými událostmi jsou zejména živelní pohromy, přírodní katastrofy, jakákoliv embarga, cla, občanské války, revoluce, povstání, válečné konflikty, teroristické útoky, nepokoje, epidemie nebo karanténní omezení a vládní nařízení. Živelnými pohromami jsou zejména požár, úder blesku, povodeň nebo záplava, vichřice nebo krupobití, sesuv nebo zřícení lavin, skal, zemin nebo kamení. b) Události vylučující odpovědnost prodávajícího mající charakter vyšší moci výslovně nejsou stávka zaměstnanců prodávajícího a jeho smluvních partnerů, jakož i insolvence, předlužení, konkurs, reorganizace, likvidace či jiná obdobná událost týkající se prodávajícího nebo jakéhokoliv smluvního partnera prodávajícího a exekuce majetku prodávajícího nebo jakéhokoliv smluvního partnera prodávajícího. c) Smluvní strany nejsou ve vztahu k té části plnění, které brání vyšší moc, v prodlení pouze po dobu existence takové okolnosti vylučující povinnost k náhradě újmy nebo trvání jejích následků a pouze ve vztahu k povinnosti nebo povinnostem smluvní strany přímo nebo bezprostředně ovlivněných takovou okolností. d) Smluvní strany jsou povinny se neprodleně o všech těchto okolnostech vylučujících odpovědnost informovat a vstoupit do jednání ohledně řešení vzniklé situace. Centrální zadavatel ani prodávající nejsou oprávněni takto vzniklé situace jakkoliv zneužít ve svůj prospěch a jsou povinni v dobré víře usilovat o dosažení přijatelného řešení pro obě smluvní strany v co nejkratší době. V případě porušení této povinnosti spolupracovat kteroukoliv smluvní stranou, je tato smluvní strana v prodlení s plněním svých povinností dle této dohody. e) V případě, že nedojde k dohodě smluvních stran, termíny plnění jednotlivých povinností podle této dohody dotčené okolností vylučující odpovědnost mající charakter vyšší moci se prodlužují o dobu, po kterou okolnost vylučující odpovědnost trvala. f) Odpovědnost nevylučuje událost mající charakter vyšší moci, která vznikla teprve v době, kdy povinná smluvní strana byla v prodlení s plněním své povinnosti, či vznikla z jejích hospodářských poměrů. /2/ V odůvodněných případech, způsobených zásahem vyšší moci, je přípustné, po dohodě smluvních stran, termín plnění konkrétní objednávky s odkazem na ustanovení tohoto článku dále přiměřeně prodloužit nebo přiměřeně změnit cenu. V případech výpadku dodavatelských řetězců konkrétního produktu na trhu způsobených vyšší mocí je rovněž přípustné, po dohodě smluvních stran, termín plnění konkrétní objednávky přiměřeně prodloužit nebo přiměřeně změnit cenu postupem dle čl. 16. této dohody. /3/ Centrální zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení trvání této dohody upravené v čl. 4 odst. /1/ této dohody a dále si centrální zadavatel vyhrazuje změnu ceny upravenou v čl. 7 odst. /2/ této dohody, a to v případě, že prodávající nebude schopen splnit předmět plnění této dohody z důvodu vyšší moci. /4/ Centrální zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení trvání této dohody upravené v čl. 4 odst. /1/ této dohody, a to v případě nevyčerpání celkové kupní ceny.