2. Procedure
Procedure
Title: Konkurs nieograniczony, jednoetapowy na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej „XYLOPOLIS” – Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie przy ul. Doc. Adama Dowgirda w Hajnówce
Description: Konkurs przeprowadzany jest w procedurze konkursu nieograniczonego i jednoetapowego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zm.) oraz rozporządzeń i innych aktów wykonawczych wydanych na tej podstawie oraz postanowień regulaminu konkursu. Celem konkursu jest uzyskanie przez Zamawiającego najlepszej pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i estetycznym koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku „XYLOPOLIS” – Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie, wraz zagospodarowaniem terenu niezbędnego prawidłowego i racjonalnego funkcjonowania ww. obiektu, stanowiącego fragment nieruchomości złożonej z działek nr ewid. gr.: 3371/1, 3371/2, położonych przy ul. Doc. Adama Dowgirda w Hajnówce. Szczegółowy opis przedmiotu konkursu został zamieszczony w rozdziale IV regulaminu konkursu oraz w załączniku nr 3 do regulaminu konkursu. Harmonogram konkursu, w tym termin składania prac konkursowych oraz zgłoszeń do udziału w konkursie, został określony w rozdziale I ust. 5.1 regulaminu konkursu. Informacje dotyczące warunków udziału w konkursie, a także przygotowania i sposobu złożenia zgłoszenia do udziału w konkursie, zostały zamieszczone w rozdziale VI regulaminu konkursu. Informacje dotyczące zakresu rzeczowego, formy opracowania oraz sposobu przygotowania i składania prac konkursowych zostały zamieszczone w rozdziale VII regulaminu konkursu. Ocena zanonimizowanych prac konkursowych zostanie przeprowadzona przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w rozdziale VIII regulaminu konkursu. Procedura rozstrzygnięcia konkursu, czyli wybór najlepszej pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych nagród pieniężnych, zostanie przeprowadzona przez Sąd Konkursowy zgodnie z postanowieniami rozdziału VIII regulaminu konkursu. Wyniki konkursu zostaną przedstawione do zatwierdzenia przez Kierownika Zamawiającego po rozstrzygnięciu konkursu przez Sąd Konkursowy oraz podane do publicznej wiadomości w sposób ustalony w regulaminie konkursu. Uczestnicy konkursu, których prace konkursowe otrzymają nagrody pieniężne zostaną wezwani przez Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających posiadanie lub dysponowanie osobami, posiadającymi uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, o których mowa w rozdziale VI regulaminu konkursu, z wyznaczonym terminem na ich przedłożenie. Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia konkursu nastąpi w terminie ustalonym w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Konkurs ma charakter realizacyjny, tzn. jest postępowaniem, w którym Zamawiający przewiduje przyznanie autorowi pracy konkursowej wybranej przez Sąd Konkursowy, nagrody pieniężnej (I Nagroda) oraz zaproszenia do negocjacji - tj. do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie z wolnej ręki w celu udzielenia zamówienia na wykonanie usługi polegającej na szczegółowym opracowaniu pracy konkursowej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w załączniku nr 8 do regulaminu konkursu. Uczestnik konkursu musi spełniać określony przez Zamawiającego warunek udziału w konkursie dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Niniejszy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Uczestnik konkursu będzie legitymować się posiadaniem uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524, ze zm.) lub będzie dysponować w sposób bezpośredni co najmniej jedną osobą, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i będzie uczestniczyć w opracowaniu koncepcji konkursowej. Każdy Uczestnik może złożyć tylko jedną prace konkursową. Za złożenie pracy konkursowej będzie się uważać również dokonanie takiej czynności wspólnie z innym Uczestnikiem konkursu (Uczestnicy konkursu wspólnie biorący udział w konkursie). Uczestnik samodzielnie biorący udział w konkursie, jak i każdy z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, nie mogą być zależni od członków Sądu Konkursowego oraz Zastępców członków Sądu Konkursowego, na zasadach konfliktu interesów określonych w art. 56 ust. 2 pkt.: 2 ÷ 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Internal identifier: 1096
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71200000 Architectural and related services, 71400000 Urban planning and landscape architectural services, 71220000 Architectural design services, 71420000 Landscape architectural services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Konkurs przeprowadzany jest w procedurze konkursu nieograniczonego i jednoetapowego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zm.) oraz rozporządzeń i innych aktów wykonawczych wydanych na tej podstawie oraz postanowień regulaminu konkursu. Celem konkursu jest uzyskanie przez Zamawiającego najlepszej pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i estetycznym koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku „XYLOPOLIS” – Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie, wraz zagospodarowaniem terenu niezbędnego prawidłowego i racjonalnego funkcjonowania ww. obiektu, stanowiącego fragment nieruchomości złożonej z działek nr ewid. gr.: 3371/1, 3371/2, położonych przy ul. Doc. Adama Dowgirda w Hajnówce. Szczegółowy opis przedmiotu konkursu został zamieszczony w rozdziale IV regulaminu konkursu oraz w załączniku nr 3 do regulaminu konkursu. Harmonogram konkursu, w tym termin składania prac konkursowych oraz zgłoszeń do udziału w konkursie w terminie, został określony w rozdziale I ust. 5.1 regulaminu konkursu. Informacje dotyczące warunków udziału w konkursie, a także przygotowania i sposobu złożenia zgłoszenia do udziału w konkursie, zostały zamieszczone w rozdziale VI regulaminu konkursu. Informacje dotyczące zakresu rzeczowego, formy opracowania oraz sposobu przygotowania i składania prac konkursowych zostały zamieszczone w rozdziale VII regulaminu konkursu. Ocena zanonimizowanych prac konkursowych zostanie przeprowadzona przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w rozdziale VIII regulaminu konkursu. Procedura rozstrzygnięcia konkursu, czyli wybór najlepszej pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych nagród pieniężnych, zostanie przeprowadzona przez Sąd Konkursowy zgodnie z postanowieniami rozdziału VIII regulaminu konkursu. Wyniki konkursu zostaną przedstawione do zatwierdzenia przez Kierownika Zamawiającego po rozstrzygnięciu konkursu przez Sąd Konkursowy oraz podane do publicznej wiadomości w sposób ustalony w regulaminie konkursu. Uczestnicy konkursu, których prace konkursowe otrzymają nagrody pieniężne zostaną wezwani przez Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających posiadanie lub dysponowanie osobami, posiadającymi uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, o których mowa w rozdziale VI regulaminu konkursu, z wyznaczonym terminem na ich przedłożenie. Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia konkursu nastąpi w terminie ustalonym w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Konkurs ma charakter realizacyjny, tzn. jest postępowaniem, w którym Zamawiający przewiduje przyznanie autorowi pracy konkursowej wybranej przez Sąd Konkursowy, nagrody pieniężnej (I Nagroda) oraz zaproszenia do negocjacji – tj. do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie z wolnej ręki w celu udzielenia zamówienia na wykonanie usługi polegającej na szczegółowym opracowaniu pracy konkursowej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w załączniku nr 8 do regulaminu konkursu. Uczestnik konkursu musi spełniać określony przez Zamawiającego warunek udziału w konkursie dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Niniejszy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Uczestnik konkursu będzie legitymować się posiadaniem uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524, ze zm.) lub będzie dysponować w sposób bezpośredni co najmniej jedną osobą, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i będzie uczestniczyć w opracowaniu koncepcji konkursowej. Każdy Uczestnik może złożyć tylko jedną prace konkursową. Za złożenie pracy konkursowej będzie się uważać również dokonanie takiej czynności wspólnie z innym Uczestnikiem konkursu (Uczestnicy konkursu wspólnie biorący udział w konkursie). Uczestnik samodzielnie biorący udział w konkursie, jak i każdy z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, nie mogą być zależni od członków Sądu Konkursowego oraz Zastępców członków Sądu Konkursowego, na zasadach konfliktu interesów określonych w art. 56 ust. 2 pkt.: 2 ÷ 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.