See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Personallarm
Description: Bärbara personlarm till Falu, Borlänge och Hedemora kommun! Vi söker leverantör av bärbara personlarm, mobilapp och positioneringsteknik för medarbetare i riskfyllda miljöer och ensamarbete. Larmen ska enkelt kunna aktiveras med en knapptryckning och larma kollega. Är ni vår partner för ökad trygghet?
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35121700 Alarm systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107484:Lot:1
Additional classification (cpv): 35121000 Security equipment, 38822000 Remote-control siren devices, 38820000 Remote-control equipment, 79710000 Security services, 35100000 Emergency and security equipment, 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
Options:
Description of the options: Se avtalsvillkor.
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personallarm
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 35121000 Säkerhetsmateriel, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 38820000 Utrustning för fjärrkontroll, 79710000 Säkerhetstjänster, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se avtalsvillkor.