368293-2019 - ResultRomania-Bucharest: Mechanical spare parts except engines and engine parts
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Piese de schimb și materiale auto pentru întreținere și reparații autobuze Mercedes Benz Citaro O530 Euro 3 și Euro 4
Reference number: 1589886 /2019/AA 064 01
II.1.2.
Main CPV code
34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts
II.1.4.
Short description
Piese de schimb și materiale auto pentru întreținere și reparații autobuze Mercedes Benz Citaro O530 Euro 3 și Euro 4 – 10 loturi, conform sectiunii II.2) „Lista loturi”.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15. Termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare va fi cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatoriii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Piese pentru motor și instalații auxiliare
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Piese pentru motor si instalatii auxiliare. Cantitate totala lot: minim 6 547 bucati, maxim 15 354 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 2 000 bucati, maxim 4 000 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 1 989 000 RON.
Garantia de participare: 19 890 RON.
Diverse piese
Lot No: 7
Diverse piese. Cantitate totala lot: minim 949 bucati, maxim 1 920 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 300 bucati, maxim 600 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 39 500 RON. Garantia de participare: 395 RON.
Piese pentru cutiile de viteza Voith și instalațiile de climatizare
Lot No: 4
Piese pentru cutiile de viteza Voith si instalatiile de climatizare. Cantitate totala lot: minim 190 bucati, maxim 482 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 50 bucati, maxim 180 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 283 330 RON. Garantia de participare: 2 833 RON.
Piese de motor și componente ale cutiei de viteze Voith
Lot No: 3
Piese de motor si componente ale cutiei de viteze Voith. Cantitate totala lot: minim 210 bucati, maxim 715 , conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 60 bucati, maxim 200 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 490 400 RON.
Alte piese pentru motor
Lot No: 2
Alte piese pentru motor. Cantitate totala lot: minim 3 957 bucati, maxim 7 072 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 1 000 bucati, maxim 2 000 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 636 400 RON.
Garantia de participare: 6 364 RON.
Elemente de suspensie
Lot No: 10
Elemente de suspensie. Cantitate totala lot: minim 7 838 bucati, maxim 13 126 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 2 500 bucati, maxim 4 000 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 420 000 RON. Garantia de participare: 4 200 RON.
Piese și subansambluri pentru punte suspensie față, spate și direcție
Lot No: 9
Piese si subansambluri pentru punte suspensie fata, spate si directie. Cantitate totala lot: minim 600 bucati, maxim 1 804 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 200 bucati, maxim 500 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 185 000 RON. Garantia de participare: 1 850 RON.
Piese pentru instalațiile de răcire și cutiile de viteză Voith
Lot No: 5
Piese pentru instalatiile de racire si cutiile de viteza Voith. Cantitate totala lot: minim 2 229 bucati, maxim 4 910 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 600 bucati, maxim 1 840 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 904 300 RON. Garantia de participare: 9 043 RON.
Elemente de direcție, frână și instalație de aer
Lot No: 8
Elemente de directie, frana si instalatie de aer. Cantitate totala lot: minim 7 098 bucati, maxim 14 599 bucati, conform anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 2 000 bucati, maxim 3 800 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 1 952 000 RON. Garantia de participare: 19 520 RON.
Mecanisme de direcție, frână și instalație de aer
Lot No: 6
Mecanisme de directie, frana si instalatie de aer. Cantitate totala lot: minim 705 bucati, maxim 2 149 bucati, conform Anexei 1 „Model acord-cadru”. Estimari ale cantitatii minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: minim 200 bucati, maxim 805 bucati. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 168 600 RON. Garantia de participare: 1 686 RON.