369752-2020 - ResultRomania-Bucharest: Land rehabilitation work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuția lucrărilor de abandonare de suprafață a sondelor aparținând OMV Petrom S.A. – cinci loturi
Reference number: DAD_ES2019
II.1.2.
Main CPV code
45112360 Land rehabilitation work
II.1.4.
Short description
Executia lucrarilor de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom S.A. – cinci loturi:
— lot 1 – executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Satu Mare, Salaj, Bihor, Timis, Arad si Maramures;
— lot 2 – executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Bacau, Neamt, Braila, Buzau, Galati, Vrancea si Covasna;
— lot 3 – executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Arges, Olt, Valcea, Dolj si Gorj;
— lot 4 – executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Calarasi, Giurgiu si Teleorman;
— lot 5 – executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Dambovita, Prahova, Ialomita, Ilfov si Bucuresti.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul-limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016. Autoritatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 27 alin. (3) din HG 395/2016.
Solicitarile de clarificari privind doc. de atribuire din partea op. ec. interesati si, implicit, raspunsurile aferente din partea AC, se vor transmite exclusiv prin intermediul SEAP, confom art. 160 alin. (3) din Legea 98/2016 si a Notificarii emise de ANAP in data de 6.9.2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – Execuție lucrări de abandonare de suprafață a sondelor aparținand OMV Petrom situate în județele: Bacău, Neamț, Brăila, Buzău, Galați, Vrancea și Covasna
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45112360 Land rehabilitation work, 45111100 Demolition work, 45112340 Soil-decontamination work, 45112400 Excavating work, 90522400 Cleaning and treatment of soil
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Bacau, Neamt, Braila, Buzau, Galati, Vrancea si Covasna – conform documentului descriptiv. La data initierii acestei proceduri, OMV Petrom estimeaza ca, cel putin trimestrial, pe parcursul derularii acordului-cadru pentru fiecare lot, urmeaza sa lanseze o invitatie de a participa la reluarea competitiei pentru semnarea unui contract subsecvent.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor acordului-cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente acordului-cadru pentru lotul 2, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru sunt:
— acord-cadru: min. 276 de sonde si max. 589 de sonde;
— contract subsecvent: min. trei sonde si max. 50 de sonde.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru:
— lot 2: VEmin. = 21 521 576 RON; VEmax. = 45 928 290 RON.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent:
— lot 2: VEmin. = 233 930 RON, VEmax. = 3 898 836 RON.
Lot 4 – Execuție lucrări de abandonare de suprafață a sondelor aparținând OMV Petrom, situate în județele: Călărași, Giurgiu și Teleorman
Lot No: 4
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Calarasi, Giurgiu si Teleorman – conform documentului descriptiv.
La data initierii acestei proceduri, OMV Petrom estimeaza ca, cel putin trimestrial, pe parcursul derularii acordului-cadru pentru fiecare lot, urmeaza sa lanseze o invitatie de a participa la reluarea competitiei pentru semnarea unui contract subsecvent.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor acordului-cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente acordului-cadru pentru lotul 4, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru sunt:
— acord-cadru: min. 325 de sonde si max. 795 de sonde;
— contract subsecvent: min. cinci sonde si max. 50 de sonde.
— lot 4: VEmin. = 30 836 364 RON; VEmax. = 75 430 489 RON.
— lot 4: VEmin. = 474 406 RON, VEmax. = 4 744 056 RON.
Lot 5 – Execuție lucrări de abandonare de suprafață a sondelor aparținand OMV Petrom situate în județele: Dâmbovița, Prahova, Ialomița, Ilfov și București
Lot No: 5
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Dambovita, Prahova, Ialomita, Ilfov si Bucuresti – conform documentului descriptiv.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor acordului-cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente acordului-cadru pentru lotul 5, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru sunt:
— acord-cadru: min. 318 sonde si max. 745 de sonde;
— lot 5: VEmin. = 30 352 195 RON; VEmax. = 71 108 129 RON.
— lot 5: VEmin. = 286 341 RON, VEmax. = 4 772 358 RON.
Lot 1 – Execuție lucrări de abandonare de suprafață a sondelor aparținand OMV Petrom situate în județele: Satu Mare, Sălaj, Bihor, Timiș, Arad și Maramureș
Lot No: 1
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV Petrom situate in judetele: Satu Mare, Salaj, Bihor, Timis, Arad si Maramures – conform documentului descriptiv.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor acordului-cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente acordului-cadru pentru lotul 1, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru sunt:
— acord-cadru: min. 309 sonde si max. 784 de sonde;
— lot 1: VEmin. = 20 162 985 RON; VEmax. = 51 157 864 RON.
— lot 1: VEmin. = 195 757 RON, VEmax. = 3 262 619 RON.
Lot 3 – Execuție lucrări de abandonare de suprafață a sondelor aparținând OMV Petrom situate în județele: Argeș, Olt, Vâlcea, Dolj și Gorj
Lot No: 3
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Arges, Olt, Valcea, Dolj si Gorj – conform documentului descriptiv.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor acordului-cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente acordului-cadru pentru lotul 3, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru sunt:
— acord-cadru: min. 351 de sonde si max. 964 de sonde;
— lot 3: VEmin. = 44.084.594 RON; VEmax. = 121.075.637 RON.
— lot 3: VEmin. = 627.986 RON, VEmax. = 6.279.857 RON.